Co dělat s poškozeným motocyklovým alu diskem?

Každého z nás to může potkat. V jednu chvíli si užíváte příjemnou projížďku na mašině a v další najedete v zatáčce na vysypaný štěrk. Výsledkem je podklouznutí kola a už si to šinete i s motorkou po asfaltu. Vás spolehlivě ochrání oblečení a přilba, ale motorka se zastaví až o blízký betonový patník. Hned je zřejmé, že zadní kolo má podivně nepravidelný tvar. Není třeba hned lámat nad vším hůl a házet flinty do žita. Společným vyjížďkám není konec. Jak podobně poškozený alu disk opravit? Práci svěřte profesionálům.

Moderní přístup a zkušenosti s opravou alu disku

Ty vás čekají s podobným problémem u firmy Icarauto, která se na opravy disků specializuje. Je jedno zda jde o disk automobilový nebo motocyklový, poradí si s každým. Dovézt sem můžete i celou motorku, pokud si netroufáte na demontáž kola sami. Zkušení technici vše hravě zvládnou, veškeré vybavení mají k dispozici. Po demontáži a svléknutí pneumatiky putuje alu disk na opravu.

Poradí si takřka se vším

Je váš disk pouze odřený? Nebo zohýbaný? Snad dokonce prasklý nebo s uraženým kusem lemu? Nic není překážkou v opravě. Pneuservis Icarauto disponuje vlastním skladem hliníkových slitin, takže pro ně není problém chybějící kus nahradit novým. Vše se do disku jednoduše znovu zavaří. Stejně tak, pokud je disk prasklý, prasklina se vybrousí a pečlivě vyplní novým materiálem. Vše s nejvyšší pečlivostí, aby byla zaručena pevnost.

Dokonalá kruhovitost u alu disku

Pokud je disk nějakým způsobem zohýbaný, upíná se do speciálního číslicově řízeného a vysoce přesného stroje. V něm je za pomocí rotačního pohybu a vytahování opět srovnán. Oprava disku pak končí finální povrchovou úpravou, kterou je možno provést na mechanické leštičce nebo v místní lakovně, záleží na typu disku, který máte na svém motocyklu. Zbývá už jen obout novou pneumatiku a namontovat celé kolo zpět. I s tím si v Icarauto hravě poradí.

Pneuservis Icarauto

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment