Chcete si koupit byt u moře či v Alpách? Vyjdou levněji než v Praze

Kdo by netoužil bydlet v domě s výhledem na moře? V současné době je toto bydlení mnohem levnější, než nákup bytu v Praze. Jedná se o zajímavé zhodnocení financí. Návratnost investice je zhruba stejná.

Vaše finance nemusí zahálet na účtu

Nový apartmán u Černého moře v bulharském Primorsku vás vyjde na 100 tis. eur, zhruba 2,6 milionu. V jiných destinacích se dá nakoupit ještě mnohem levněji. Šedesáti metrový byt vás vyjde na 1,6 milionu korun. Mezi oblíbené lokality pro nákup bytů u moře jsou nejen Bulharsko, ale také Chorvatsko. V Alpách s oblibou nakupují Češi byty v lyžařských střediscích. Důvodem oblíbenosti těchto destinací je snadný dojezd a také relativní bezpečnost.

České realitky nabízí nové byty od developerů, kteří je zároveň převezmou do pronájmu. Čistý výnos apartmánu v Bulharsku v dobré kvalitě je mezi 4-7,5 procenty. Starší byty koupíte levněji, ale často vyžadují další náklady na rekonstrukci. Záleží, jak chcete vaše finance rychle zhodnotit.

Najdou si i lidé, kteří chtějí byt u moře i v horším stavu a nevadí jim dojezd desítky km. Tyto byty pořídíte ve Španělsku a Bulharsku již od 50 tisíc EUR.

Kromě letovisek  u moře se Češi zajímají i o apartmány v rakouských Alpách. Jsou dostupné vozem, lze je pronajímat po celý rok. V Rakousku je velmi dobře nastaven systém správy, kdy není problém koupit byt, pronajímat přes místní firmu a jednou za rok podepsat daňové přiznání. Apartmány mají finanční výnos okolo 5 procent ročně, stejný výnos nabídnou byty na okraji Prahy. Bydlení v Alpách pořídíte od 70 – 80 000 EUR, ale zájem je především o dražší apartmány.

Dražší nemovitosti nakupují především podnikatelé z oblasti stavebnictví, kteří si dokážou ohlídat otázku kvality. Dále to jsou advokáti, lékaři a vysoce postavení manažeři.

Profi články
  • 4
    Shares

3 Comments on Chcete si koupit byt u moře či v Alpách? Vyjdou levněji než v Praze

  1. Profi články. Psaní PR článků od zkušených redaktorů. Volejte redakci tel: 603 265 497 email: info@Press-Media.cz

Leave a comment