Chcete prodat nějaká umělecká díla? Využijte výkup obrazů

Zajímá vás, jak to chodí se zpeněžováním uměleckých děl? Možná máte doma na půdě obrazy, jejichž cenu neumíte odhadnout, nebo zkrátka potřebujete prodat část své sbírky a přemýšlíte, jak to nejchytřeji provést. Výkup obrazů s sebou nese riziko, že prodáte pod cenou, proto se nenechávejte odbýt. Aby vás někdo neošidil, neprodávejte přes internet nebo za pomoci pochybných prodejců. Profesionálního a férového jednání se dočkáte třeba v Galerii Kodl Praha.

Výkupu předchází odborné posouzení

Ten, kdo není odborník, nemůže dobře posoudit hodnotu díla. Určitě se vyplatí využít profesionální ocenění.  Při výkupu obrazů tento krok následně oceníte, protože díky němu neprodáte zbytečně obraz pod cenou. Snadno by se mohlo stát, že vás někdo přesvědčí o tom, abyste dílo prodali za nižší částku, jelikož pozná, že tomu úplně nerozumíte.

Jak zajistit odhad obrazu

Za účelem odborného odhadu ceny obrazu můžete zajít do Galerie Kodl. Pokud se vám s obrazem nechce cestovat, třeba proto, že to máte daleko, nebo je příliš velký a bojíte se poškození, je tu další možnost. Ve většině případů může stačit i odhad na dálku. Co to znamená? Obraz dokonale popíšete a vyfotíte, nezapomenete na důležité detaily, a odborníci vám hodnotu sdělí. V Galerii Kodl vám mohou domluvit návštěvu odborníka u vás doma. Další variantou je to, že dílo necháte odvézt a prodat na základě smlouvy.

Někdy je třeba restaurování

Výkupu obrazů někdy předchází jejich restaurování. I poškozené dílo lze prodat, ale na ceně se to projeví. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit, zda obraz zrestaurovat a opatřit novým rámem, nebo jej nabídnout v takovém stavu, v jaké je momentálně. Situace od situace se to může lišit. A pokud se nechcete prodejem nijak zabývat, může váš obraz rovnou putovat do aukce galerie Kodl nebo komisního prodeje, pokud se rozhodnete pro výkup obrazů touto galerií.

Galerie Kodl

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment