Značka Versace

Jméno Versace znají i ti, kdo nejsou znalci módy. Proslulá italská značka vznikla již v roce 1978 a byla založena Giovannim Versacem. Je pro ni typická nespoutaná móda, značné prvky erotičnosti. Firma se specializuje na dámské a pánské oblečení, kosmetiku, doplňky, brýle, nábytek. Po celém světě funguje více než 80 butiků. Žádný červený koberec se neobejde bez hvězd oblečených do modelů Versace.

boty

Značka Versace není jen oblečení

S otevřením prvního butiku v r. 1978 přišel okamžitý úspěch. Značka patří dodnes mezi nejvlivnější  módní domy. Značka má několik odvětví: Atelier Versace, Versace Sports, Versace Home Collection, Versace Jeans Couture, Versace Collection a Versus. Značka provozuje i hotel Palazzo Versace a Versace Couture.

Gianni Versace se narodil v roce 1964 a vždy ho zajímala tvorba módy a šití. Své první šaty navrhl v deseti letech v krejčovském salonu své matky. Versace byl uznávaným a vyhledávaným návrhářem mezi celebritami. Jeho fanoušky byli Elton John, princezna Diana, Demi Moore či Lady Gaga a Madonna a řada dalších. za svou kolekci dámského oblečení podzim-zima 1982/83 získal prestižní italskou cenu L’Occhio d’Oro a také spolupracoval s divadlem La Scala.

Versace módní ikona

V roce 1994 bojoval Versace s rakovinou, kterou se mu podařilo překonat. 15. července 2007 byl zastřelen dvěma výstřely do hlavy. Po jeho smrti převzala vedení sestra Donatella Versace a polovinu firmy vede také její dcera tak, jak si přál ve své poslední vůli G. Versace. Donatella vytvořila řadu Versus, která se zaměřuje na mladé lidi. Parfém Blonde byl pojmenován po Donatelle a jejich odbarvených vlasech. I po smrti Giovanniho se značka neustále vyvíjí a je stále oblíbená. v roce 2008 získala Donatella Versace cenu Superstar Award udělovanou Fashion Group International za její nové kolekce, které jsou velmi sexy a zároveň nejsou vyzývavé.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment