Zdravý životní styl v moderní době

Co je to zdravý životní styl? To může být ošemetná otázka, jelikož poznatky odborníků se neustále mění a věda jde kupředu. To, co bylo dříve považováno za prospěšné, je najednou škodlivé, a naopak. Tato fakta by nás ale neměly odradit od snahy dělat pro své tělo i psychiku co nejvíce a eliminovat škodlivé faktory. Zdraví máme jen jedno a o své tělo bychom se měli starat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Pak se budeme cítit dobře a mohou se nám vyhnout leckteré neduhy. Nemluvě o pěkném vzhledu. Zdravá pleť, vlasy, zpevněná postava… Jsou to odměny za mnohdy náročnou snahu a odpírání nezdravých věcí.

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl

Základní zásady nejsou nijak složité

Zdravý životní styl je velmi ovlivněn hromadnými sdělovacími prostředky. Informace se dozvídáme hlavně přes média: internet, časopisy, knížky, televizi… I když se poznatky vyvíjejí a mnohé zdroje si dokonce protiřečí, jsou zde některé obecné zásady ohledně zdravé výživy a stylu života. Těmi jsou pravidelný přiměřený tělesný pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu, snaha vyhnout se špatnému ovzduší, pravidelná strava, dodržování pitného režimu, vyhýbání se příliš velkému množství cukru, soli, alkoholu a kouření. Neprospívá ani stres.

Zdravý životní styl

Zapojte zdravý rozum

Životní styl má dopad na naše zdraví i délku života. Pod vlivem negativních faktorů v moderní společnosti je snaha žít zdravě dávána do popředí. Nemusí to být ani nic moc náročného, stačí zapojit zdravý rozum a vědět trochu něco o tom, jak funguje lidské tělo. Než si upírat vše, co nám chutná, denně se trápit v posilovně nebo absolvovat náročné aktivity, nemáme-li na ně čas, absolvujme denně procházku, dejme přednost zdravější variantě jídla, snažme se zbytečně se nestresovat, netravme příliš mnoho času u počítače nebo v práci…Spousta věcí jde ovlivnit, některé moc ne.

Co ovlivňuje náš životní styl

Zdravý životní styl je ovlivněn mnoha faktory, například naším vzděláním finanční situací, povoláním, momentální životní etapou i tím, co je právě v módě. Nenechme se příliš ovlivnit svým okolím, zkusme spíše vypozorovat, co nám dělá dobře a co vyhovuje právě našemu tělu. Spousta lidí se snaží shodit nadbytečné kilogramy. Úprava jídelníčku je krokem číslo jedna, a rozhodně nečekejme bleskové výsledky, velmi rychlé zhubnutí není zdravé a pravděpodobně nebude výsledek trvalý. Populární je například hubnutí pomocí power jógy, která je vhodná skoro pro každého a nepředstavuje žádné extrémní pohyby, které bychom nezvládli. Chce to píli a vytrvat.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Svět-Ženy.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

Náš tip: Pokud máte velkou nadváhu, dbejte při sportování velké opatrnosti, abyste si při sportování nepřivodili úraz a předcházejte přetěžování kloubů. Místo běhu zvolte například cyklistiku. Horské kolo je skvělým společníkem při shazování prvních kil a jako bonus nezatěžuje kyčle, kolena a ani páteř.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment