Závěsy na okna dostaly druhý dech – jsou modernější, vkusnější a praktičtější

Závěsy bezesporu patří k nejstarším a zároveň nejjednodušším typům stínění. V mnoha lidech je stále zakotvena představa starých a mohutných závěsů, které bývaly součástí většiny domácností v dřívějších letech. Současné závěsy na okna jsou ale úplně o něčem jiném – dostaly totiž druhý dech a slibují tak nejen vkusnější design, ale i lepší praktičnost.

Různorodé barevné provedení vás mile překvapí

Závěsy na okna se vyrábí v rozmanité barevné škále. Jejich design tak snadno přizpůsobíte ostatnímu zařízení místnosti – vybírat totiž můžete až z 200 barevných odstínů. S ohledem na danou místnost, do které budete závěsy na okna pořizovat, se tak můžete dle vlastní libosti rozhodnout, jestli dáte přednost nějaké jednoduché barvě, nebo jestli se rozhodnete pro některý ze zajímavých vzorů.

Látky, které se vůbec netřepí

Závěsy za dobu své existence ušly opravdu pořádný kus cesty. Jejich předností v dnešní době je i skutečnost, že se použité látky vůbec netřepí – je to dáno tím, že se látky řežou pomocí laseru. Třešničkou na dortu je pak bezešvý design, kterému zaručeně podlehnete.

Opravdu jednoduché řešení

Pokud hledáte další výhodu závěsů na okna, pak to bude určitě jejich jednoduchá instalace a ještě jednodušší ovládání. V tomto případě totiž nemusíte nic vrtat, protože závěsy stačí jednoduše pověsit. Co se ovládání týče, i zde budete mile překvapeni jejich jednoduchostí – závěsy se dají ovládat buď tahem za závěs, nebo za šňůru, v případě zastínění velké skleněné plochy pak můžeme doporučit motorické ovládání.

Zkombinujte je s jinou stínící technikou

Zajímavým řešením je zkombinování závěsů na okna s jinou stínící technikou. Jako vhodná alternativa se nabízí látkové rolety, které mohou v tomto případě zaujmout roli dominujícího stínícího prvku, kdežto závěsy na okna by pak rolety pouze doplnily a zaujaly by tak roli prvku dekoračního. Stejně tak můžete závěsy na okna zkombinovat i s klasikou, kterou známe určitě všichni a tou jsou žaluzie.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment