Začněte se prostě hýbat a cvičit třeba s činkami

Pokud se chystáte život změnit od základů a začínáte hledat tu perfektní propracovanou aktivitu, která je prostě nejlepší, není to vůbec jednoduché. Neexistuje totiž pouze jedna nejlepší úplně nezpochybnitelná cesta a nějaký uznaný výslovně nejúžasnější systém. Můžete začít přirozeně a od začátku. Budete prostě víc chodit pěšky, víc fyzicky pracovat, přestanete jíst polotovary a blafy z rychlého občerstvení. Začnete přirozeně dělat kliky, dřepy, sklapovačky a shyby. Zakupte si pomůcky a zapojte i posilování s činkami. K tomu ani nemusíte mít trenéra a odborné vedení. Chce to ale zvážit. Můžete se také porozhlédnout po někom, kdo vás od začátku povede, dohlédne na efektivitu a na to, abyste si spíše neublížili.

Začátky s vysokou efektivitou

Pokud jste ale vůbec nikdy předtím necvičili a už vůbec ne pravidelně, chce to zvolnit tempo. Pokud je to tak dávno a pěkně dlouho jste to flákali, nepřepalte start. Zkuste zařadit 2x až 3x týdně s pilates nebo jógou. Zapojte své činky jednoručky a po nějaké době si k tomu běžte 1x až 2x týdně v pomalém tempu zaběhat, jděte si zaplavat a případně to raději kombinujte. Jednostranný pohyb nikdy nefunguje. Pokud byste totiž dělali pouze jedno, budete cítit velké zlepšení jen na začátku, třeba pouhý měsíc cvičení. Následovat bude ale velmi dlouhá stagnace. Kombinace dvou až tří aktivit stagnaci posunou až o pár měsíců. Pak je zase třeba něco přidat. Proto tak moc zabírají, funkční a kruhové tréninky.  

Vždy něco navíc

Můžete pak přidávat postupně další hodiny cvičení, pořídit si těžší posilovací činky a zvýšit naběhané i uplavané kilometry. Jde ale o neefektivní styl budování fyzičky. Chcete-li se posunout, chce to dělat tyhle věci mnohem těžším způsobem ve stejném čase. Nejde o větší výraznost a rychlost, ale je zde jasně měřitelný efekt, kdy cítíte svůj posun. Na dosáhnutí mistrovství při umění cvičení jógy potřebujete cvičit roky. Srovnáte-li to ale s obrovským posunem člověka, co trénuje velmi systematicky funkční a silové tréninky, obrovský posun zde vidíte již třeba za pouhé 3 měsíce. Možná to stojí za rozmyšlení, kam zaměříte svoji pozornost a čemu budete věnovat svou energii. Je třeba ale pohybu propadnout, vnímat adrenalin a musí vás to začít bavit. A když vydržíte, bavit vás to bude.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment