Jak využít pomaturitní studium 2. pol. v Brně

V září jsi nastoupil na vysněnou vysokou školu s vidinou několikaletého úspěšného studia a nalajnovaným dalším průběhem života. Ale co když to nevyšlo, co teď? V pololetí jsi nucen školu opustit a vymýšlíš, co dál. Svého snu a studentských výhod se vzdát samozřejmě nechceš a shánět pracovní místo na půlroku není hračka.

Ze zkušeností studentů vyplývá, že nejlepší možná varianta je začít studovat jazyky, a to na některé z brněnských jazykových škol, které nabízí pomaturitní studium na 2. semestr.

„Využila jsem nabídky jazykovky PELICAN, která sídlí v centru Brna a jako jediná nabízí poloviční cenu za studium angličtiny na druhý semestr. Dohodla jsem se s paní v kanceláři, jaké jsem jazykové pokročilosti, a zahájila jsem studium ve skupině angličtinářů s lektorem Tomášem Kvítkem.

Bylo super, že jsem mezi náš kolektiv rychle zapadla a celý semestr si skvěle užila. A v neposlední řadě jsem se naučila velice dobře mluvit. Na konci roku jsem úspěšně absolvovala státní jazykovou zkoušku a odnesla si cenný certifikát.“

POMATURITNÍ STUDIUM v 2. semestru je tedy opravdu tou nejlepší volbou využití volného času, který máš. Navíc ve škole nestrávíš celý den, o to intenzivnější je ale jeho výuka.

A odpoledne budeš mít možnost trávit čas podle sebe. A znalost angličtiny, kterou si osvojíš v hodinách, zužitkuješ ve svém volném čase. Anglický film s titulkama nebo dabing? V pohodě :).

“Já jsem se rozhodla sama, že ukončím vysokou školu, jelikož mi obor, který jsem si vybrala, moc neseděl. Každý se může splést a zkusit to znovu… Na půl roku jsem nastoupila na jazykovou školu PELICAN.

Našla jsem si tak nové přátelé a naučila se anglicky velice obstojně. Díky skvělému lektorovi jsem zvládla státní jazykovou zkoušku B2 a získala jsem certifikát o jejím úspěšném absolvování. V září jsem nastoupila na filozofickou fakultu v Brně a certifikát mi uznali místo vysokoškolské zkoušky z angličtiny.

Měla jsem tak splněno několik kreditů bez další práce a mohla se učit ty předměty, které byly nejpotřebnější. Vysokou školu jsem za tři roky dokončila a vycestovala jsem do Anglie. Žiji tu a pracuji již něco přes tři roky a jsem opravdu spokojená.

Myslím, že za hodně vděčím i jazykovce. Odjela jsem sem s přítelem, se kterým jsem se seznámila právě u PELICANA a angličtina se tak stala našim vzájemným koníčkem.”

Rozhoduješ se tedy, co dál? Nevyšla Ti škola nebo Tě prostě jenom nebaví a nudí? Neváhej, výuka jazyků ve druhém semestruje jasná volba!

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment