Kam míří sportovci za odpočinkem?

Zima je sice v plném proudu, není však úplně od věci začít se pomalu zajímat o to, kde bychom mohli strávit naše prázdninové chvíle. Jaké místo je to pravé pro náš odpočinek? Chceme poznávat krásy přírody nebo si užívat pláže a slané vody s knížkou v ruce? Na pár dnů vypnout hlavu přeplněnou pracovním shonem a brzkým vstáváním někde, kde nás bude místo nepříjemného budíku probouzet bzučení cvrčků či šplouchání vln, které narážejí o útesy. Inspiraci pro pravý relax jsme hledali u našich sportovců. Jak tráví volné chvíle, když zrovna nesjíždějí svahy nebo nesmečují přes síť?

Pohoda nebo adrenalin? A co rovnou obojí?

Pokud si nejste jistí, zda chcete trávit dovolenou jen ležením u moře nebo kolem něj nechcete jen tak procházkovat, zaujme vás určitě dovolená bývalého českého skikrosaře Tomáše Krause. Čtyřnásobný vítěz Světového poháru a dvojnásobný mistr světa tráví své volné chvilky na portugalské pláži Guincho. Jestli chcete uklidnit svou mysl, je tato kouzelná písečná pláň plná slunce pro vás to pravé. Pokud ale čekáte od dovolené větší výzvu, Guincho může nabídnout díky obrovskému větru ten pravý adrenalin v podobě windsurfingových prken.

Vzhůru do ráje

I sportovci si však po dlouhé sezóně zaslouží ten pravý odpočinek a nicnedělání. Právě tento typ dovolenou upřednostnil krásný sportovní pár Koukalových. Biatlonistka Gabriela s manželem Petrem, českým badmintonistou si užili pohádkovou dovolenou v resortu Velaa Private na souostroví Maledivy. Manželský pár objevoval krásy jachtění, bílých pláži a průzračného moře. To vše nad sklenkou skvělého vína a vynikající mořské kuchyně. Snad tato regenerace pomůže Gabriele Koukalové k dalšímu vítězství Světového poháru v biatlonu, jehož průběh můžeme sledovat až do poloviny března.

Krása jménem Island

Tento severoevropský ostrov se stal srdeční záležitostí nejednoho cestovatele. Mezi ně patří také česká snowboardistka Šárka Pančochová. Juniorská mistryně světa a stříbrná medailistka ze zimních X-Games v Aspenu ve slopestylu našla na ostrově na pomezí dvou oceánů ten pravý klid. Island se totiž vyznačuje velkou koncentrací obyvatelstva v okolí či přímo v hlavním městě. Okrajové oblasti jsou tedy liduprázdné a tak si zde může Šárka při výšlapech vychutnávat nedotčenou přírodu.

Island však nepřekvapuje jen nádhernými fjordy, gejzíry či sopkami, ale také fotbalovými výsledky. Po úspěšném Euru ve Francii si v kvalifikaci na MS 2018 v Rusku drží ve své skupině 3. místo se sedmi body za vedoucím Chorvatskem a druhou Ukrajinou. Česká fotbalová reprezentace ve skupině C obsadila zatím 4. příčku za obhájcem titulu, Německem, Severním Irskem a Ázerbájdžánem.  Jak si povede český fotbal v kvalifikaci dál? Vsadit si můžeme hned na nadcházející zápas proti San Marinu, který se uskuteční 26.3 v 18:00.

Polehávat u moře nebo zdolat horu?

Že je to zvláštní kombinace? Pro Ostrov Réunion však není problémem. Francouzský zámořský region ležící v Indickém oceánu uchvátil našeho triatlonistu Jana Kubíčka. Ten ocenil skloubení aktivní dovolené v podobě horských výšlapů, či výjezdů na kole s koupáním v azurově modrém moři a ochutnávání místní kuchyně.

 

Na závěr je snad důležité dodat, že dovolenou nedělá jen místo, ale také zážitky, které si na něm utvoříme.  Přejeme tedy správnou ruku při tvoření těch vašich.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment