Jak vybrat zásnubní prsten

Výběr zásnubního prstenu může být docela oříšek. Pokud mají být zásnuby překvapením, nebo alespoň výběr prstenu je ponechán výhradně na muži, je jen na něm, jaký styl šperku zvolí a jestli odhadne vkus budoucí nositelky správně. A to nemusí být jednoduchý úkol. Proto jsme pro vás připravili stručný návod, jak při výběru zásnubního prstenu postupovat a na co všechno myslet.

Styl prstenu

V první fázi výběru doporučujeme zamyslet se nad stylem oblékání vaší vyvolené a zkusit alespoň zhruba odhadnout, jaký šperk by jí nejvíc lichotil. Je minimalistická, extravagantní, romantická, nebo dává přednost klasickým doplňkům? Nezapomeňte, že bude chtít možná prsten nosit celý život a bude tak potřeba, aby jeho design byl trochu nadčasový a hodil se jí dnes, ale třeba i za deset let. Základním a osvědčeným typem prstenu je prsten z bílého zlata s jedním diamantem. Pokud vám ale tahle volba přijde pro vaši partnerku příliš fádní, určitě není problém zvolit trochu originálnější kombinaci drahokamu a kovu. Vyhledejte si různé fotky prstenů a zkuste odhadnout, který by nejvíce vystihoval osobnost vaší budoucí snoubenky.

Materiál a drahokam

Nejoblíbenějším drahým kovem pro zásnubní prsten je rozhodně zlato. U zlata máte navíc na výběr ze tří odstínů – bílé, žluté a růžové. Pokud vaše partnerka již nějaké zlaté prsteny nosí, nechte se inspirovat a zvolte stejný odstín kovu. Luxusnější zásnubní prsteny mohou být vyrobeny z platiny. Ta je extrémně odolná a trvanlivá, oproti zlatému prstenu ale musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Kvalita prostě něco stojí. Stříbro se pro zásnubní prsteny nedoporučuje, je náchylné k poškrábání a k nepěknému černání.

Co se týče drahokamu, tak záleží čistě na vaší preferenci, diamant je nejtvrdší drahokam, vyskytuje se i v jiném odstínu než v čiré podobě. Modrý, žlutý, růžový nebo zelený diamant může být zajímavým zpestřením. Vybírejte ale s ohledem na ženu, která ho bude nosit. Zkuste najít v drahokamu nějakou symboliku. Smaragdy, rubíny, morganity, safíry i další drahokamy se s oblibou zasazují do zásnubních prstenů. Zkuste zvolit takový kámen, který bude vyprávět nějaký příběh. Příběh lásky mezi vámi a vaší partnerkou.

Velikost prstenu

Když máte zvolený styl prstenu, druh kovu a osazený drahokam, přichází na řadu neméně zapeklitá volba a tou je velikost prstenu. Existují měřicí pásky, kterými jednoduše zjistíte velikost kroužku, to by ale znamenalo, že musíte své partnerce poodhalit své úmysly. Jestli je koupě prstenu opravdu tajnou záležitostí, musíte se spolehnout na své pátrací schopnosti. Nosí partnerka nějaký prsten? Přeměřte ho, nebo obkreslete. Můžete také vyzkoušet porovnat své ruce s partnerčinými. Není váš malíček stejný jako její prsteníček? Zkuste do tajné akce zapojit i někoho ze známých či příbuzných, možná vám budou nápomocni.

Jestli vám veškeré výše uvedené rady přišly jako příliš složité a jste stále ztraceni, možná bude lepší, když se s partnerkou domluvíte a prsten zajdete koupit společně, případně vám alespoň zhruba prozradí, jak by měl její vysněný šperk vypadat. Přijde sice o moment překvapení, na druhou stranu je větší pravděpodobnost, že vyberete takový prsten, který se jí bude opravdu líbit.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment