Jak vybírat a instalovat venkovní vánoční osvětlení

V moderním světě jsou s příchodem vánoc spjaty nejen koledy, Ježíšek a kapr, ale do popředí zájmu se dostalo nejrůznější vánoční osvětlení jako řetězy, světelné sítě, svítící figurky apod., z nichž velkou část lze použít i ve venkovních prostorách. Obzvláště krásně pak vypadají na vzrostlých stromech, okapech a zábradlí domu, nebo okolo vstupních dveří. Ať už je vánoční osvětlení určeno do interiéru, či exteriéru, je vhodné při jeho výběru a instalaci dbát zvýšené opatrnosti. Tato slova platí obzvláště u vánočního venkovního osvětlení, které přichází do styku s vodou a v případě použití nevhodného výrobku může způsobit mnoho škod.

Vánoční osvětlení nenakupujte na tržnici

Venkovní vánoční osvětlení doporučujeme nakupovat zásadně u prodejců, kteří mají veškeré potřebné certifikáty. Ty zaručují, že prošlo náročnými testy a je tak bezpečné a odolné vůči dešti a sněhu. Zásadně nedoporučujeme nákup na tržištích, protože se jedná často o čínské výrobky s nízkou kvalitou, které neprošly potřebnými testy. V případě, že budete chtít Váš nový světelný řetěz, nebo jinou vánoční dekoraci umístit do venkovního prostoru, je nutné ověřit, že splňuje požadavky krytí IP 44 (ochrana vůči vniknutí drobných předmětů, ale především proti kapající i stříkající vodě).

Použijte správnou zásuvku, nebo proudový chránič

Většina lidí sice připojuje venkovní vánoční světélka do klasické zásuvky, ale jedná se o chybu, která se může nepříjemně vymstít. Naprostá většina výrobců doporučuje připojení do elektrické sítě přes proudový chránič, který může být v elektrických rozvodech integrovaný, případně jej lze zasunout do klasické zásuvky jako mezičlánek mezi venkovním osvětlením a samotnou zásuvkou 230 V. Takové provedení lze pořídit již za cenu lehce přesahující 200,-Kč. Proudový chránič v případě jakéhokoliv problému na elektroinstalaci odpojí vánoční osvětlení a zamezí úrazu dětí, domácích mazlíčků, nebo poškození majetku.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment