Venkovní žaluzie jsou praktický a zajímavý prvek domu

Venkovní, nebo také předokenní žaluzie využívá stále více lidí. Jde o moderní, žádaný a velmi efektivní prvek, který dodává zajímavý pohled na celý dům. Tyto venkovní žaluzie jsou výborným pomocníkem pro vytvoření příjemného klimatu interiéru, a to hlavně v létě – nepropustí jediný paprsek. Všechny se odrazí a uvnitř tak vznikne chládek i bez využití klimatizace.  

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie a odolné materiály

Možná vás napadne, že žaluzie nemohou vydržet velká horka nebo mrazy. Opak je pravdou. Venkovní žaluzie jsou vyrobeny tak, aby odolaly všem podmínkám, kterým musí venku čelit. Jde například o hliníkové lakované lamely pokryty tlumicím profilem, nosníky z ocelového pozinkovaného profilu, a co se týče šňůr, na kterých žaluzie visí, ty jsou vyztuženy kevlarovým vláknem.

Výhody, které jinde nenajdete

Venkovní žaluzie rozhodně nejsou totéž, co venkovní rolety a nevyrovnají se ani žaluziím na vnitřní straně okna. Zatímco rolety lze posouvat pouze nahoru a dolů, žaluzie se díky naklápěcím lamelám přizpůsobí vašim potřebám světla v místnosti. Oproti vnitřním žaluziím, které také regulují světlo, dokáží ty venkovní téměř zcela zatemnit místnost, takže vás ráno nebude budit sluníčko. V zimě je potom možné díky žaluziím zamezit úniku tepla okny.

Díky firmě Louver s.r.o. navíc nezáleží na tom, zda si přejete instalaci na novostavbu nebo jako dodatečnou montáž. Se vším si poradí a vše uzpůsobí vašim potřebám.

Nevýhody, na které můžete brzy narazit

Venkovní žaluzie nejsou ovšem úplně dokonalé, je potřeba zmínit dvě nevýhody. První je ztížená údržba během rozmarů počasí. Déšť, sníh, bláto, prach… to vše na nich může ulpívat. Je tedy potřeba žaluzie čistit, aby vypadaly krásně a prodloužila se tak i jejich životnost. Další nevýhodou může být to, že nejde o bezpečnostní clonu. V případě, že máte žaluzie uvnitř domu zatažené, nikdo skrze ně neuvidí, ani kdyby se rozkrájel. Venkovní žaluzie si však může kdokoliv lehce odhrnout – jsou-li přístupné.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus

Naše domy

Krásné bydlení

____________________________________________________________________

Venkovní žaluzie Neva – velký výběr lamel od specialisty na venkovní stínění mk-rolety.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment