Ušetřete na letenkách až několik tisíc korun

Létání letadlem už není jenom pro bohaté. Díky nízkým cenám letenek si může v podstatě do celého světa zaletět opravdu každý. Tedy i vy samotní. Pokud vás zajímá, jak na letenkách ušetřit třeba i tisíce korun, přinášíme vám několik zajímavých tipů, jak na to.

los_angeles_1464185488-150x99

Sledujte aktuální slevové akce

Ano, i letecké společnosti pravidelně přicházejí s různými slevovými akcemi, což se samozřejmě pozitivně podepíše právě na tom, že je možné pořídit si letenky za skutečně výjimečné ceny. Díky tomu opravdu není problém zarezervovat si let, který bude oproti standardu levnější třeba i o několik tisíc korun. Při hledání konkrétních slev nezapomínejte na to, že může hrát roli hned několik věcí, které se k dané skupině nabízených letenek přímo vážou. Pokud budeme konkrétní, potom se jedná například o:

  • Konkrétní destinace
  • Odlety z konkrétního letiště
  • Vybrané termíny letů

Nebojte se kombinací

Dobrou cestou k nejlevnějším letenkám jsou také kombinace různých letů. A to jak v rámci jedné letecké společnosti, tak i v rámci několika jiných. Obecně můžeme říci, že přímé lety nemusí být vždy ty nejvýhodnější, jelikož často stačí jeden přestup na trase a kombinace obou nezávislých letenek je i o několik tisíc levnější, než přímý let. Hledat dané kombinace je naštěstí velmi jednoduché. Příkladem jsou Pelikán letenky, kde stačí vybrat zemi nebo konkrétní letiště a následně se daný vyhledávač postará o to, že vám najde tu cenově nejvýhodnější kombinaci. Pokud vám přestup nijak výrazně nevadí a na cestu máte dostatek času, určitě danou možnost doporučujeme.

Zabookujte si i zpáteční let

Pokud plánujete někam odletět, očekává se, že se budete chtít dostat také zpátky. Je jedno, zda to bude za pár dní, týdnů, nebo měsíců. Faktem zůstává, že i zpáteční let si můžete zarezervovat s dostatečným předstihem. Pokud tak učiníte společně s cestou tam, bude daná cesta brána jako zpáteční, což samozřejmě znamená fakt, že bude také cenově zvýhodněna. V rámci Evropy to nemusí být příliš znát, ale takové letenky do USA už jsou dokonalou ukázkou toho, že několik tisíc lze skutečně hravě ušetřit. Totéž platí i o řadě dalších vzdálenějších destinací v podstatě po celém světě.

Přizpůsobte se nabídkám leteckých společností

Mnoho lidí si nejprve naplánuje výlet, jeho termín a poté teprve kupuje letenku. A to je velkou chybou. Chcete-li opravdu ušetřit i několik tisíc korun, jděte na to naopak. Podívejte se na možné termíny odletu a příletu, stejně jako na ceny, které jsou s nimi spojeny. Uvidíte, že i v rámci týdne se mohou výrazným způsobem lišit. Je proto dobré si nejprve zajistit danou levnou letenku a následně vše ostatní. Tedy ubytování, vstupy do památek, stejně jako v případě celé řady destinací třeba i vízum, popřípadě i povolení k pobytu.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment