Společnost ARAKO zajistila pro děti svých zaměstnanců prázdniny na pobřeží Černého moře

Celkem osm dětí z Opavy a jedna holčička z Třebíče se zúčastnily v období od 23. června do 13. července 2017 mezinárodního dětského tábora Orljonok na pobřeží  Černého moře. Konala se zde Mezinárodní škola výzkumníků a vynálezců.

Na mezinárodním turnusu v táboře Zvjozdnyj (Hvězdný) bylo celkem sto dětí ze zemí  jako Česko,  Bulharsko, Rusko či Maďarsko. Tábor je organizován s podporou Státní korporace pro atomovou energii Rosatom a Rossotrudničestva v rámci platného projektu “Škola Rosatomu”. Děti v ČR byly vybrány za podmínky, že jejich rodiče pracují ve firmě ARAKO, která je dceřinou strukturou korporace Rosatom.

“Všechny výdaje na pobyt dětí v mezinárodním táboře hradila korporace Rosatom. Děti, které měly o účast na táboře zájem, musely projít kreativním konkurzem a zaslat přihlášku k organizační komisi. Jsme velice rádi, že jsme mohli talentovaným dětem našich zaměstnanců zprostředkovat tyto jedinečné zážitky”, sdělila nám personální ředitelka společnosti ARAKO Pavlína Koligová.

Drtivá většina dětí z Moravskoslezského kraje strávila tak daleko od domova, a bez rodičů, celé tři týdny poprvé. Navíc ve zcela cizojazyčném prostředí.

Na táboře “Zvozdnyj” čekaly na děti atraktivní akce, bohatý program – nejrůznější přednášky, workshopy. Dále se děti zúčastnily vytváření výzkumných projektů v oblasti fyziky a přírodních věd, žurnalistiky a současného umění.

Děti rozvíjely svůj tvořivý potenciál, ale také navštívily Soči, centrum zimních olympijských her 2014, strávily krásné chvíle u moře, navštívily delfinárium a nejrůznější akce, festivaly a soutěže.

“Tento tábor se mi líbil nejen proto, že se konal u moře, ale také proto, že šlo o mezinárodní turnus. Naučila jsem se mnohem lépe komunikovat s lidmi z cizích zemí. Naučili jsem se pracovat lépe v týmu, zlepšili jsem si angličtinu a také jsme se snadno dorozumívali v ruštině. Na rozdíl od českých táborů zde byl atraktivním a bohatý program. Seznámili jsme se také se zvláštnostmi a zajímavostmi této země”, popsala své zážitky Andrea Otahalová , jedna z účastnic mezinárodního tábora v Orljonoku.

Děti z České republiky se mezinárodních tvořivých projektů s podporou Státní korporace Rosatom zúčastňují velmi pravidelně. Nechyběly ani na mnohojazyčném táboře s inženýrským a technickým zaměřením  v Maďarsku.

Pravidelně několik let se děti z České republiky účastní projektu Nuckids, který je rovněž mezinárodní. Jedná se o zajímavý projekt s tvořivým zaměřením, kde  se děti  z různých zemí pod vedením známých režisérů, choreografů i pedagogů připravují  muzikál, se kterým pak vystupují v okolních zemích a také v Rusku. U nás se vystoupení konala například v Praze, Brně nebo Českých Budějovicích.

“Státní korporace Rosatom, která  se zabývá sociální činností již několik let se podílí na ruských a mezinárodních charitativních činnostech. V zóně sociální odpovědnosti Rosatomu jsou zahrnuty nejen podniky ruského atomového průmyslu, ale i dceřiné společnosti v dalších zemích. Rosatom podporuje rovněž sociální a vzdělávací projekty v celé řadě partnerských zemí, které s korporací pojí dlouholeté partnerské vztahy”, sdělil ředitel Rosatom Central Europe Vadim Titov.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment