Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Luhačovicích za účasti Lucie Bílé

V květnu začíná lázeňská sezóna ve většině našich lázní a Lázně Luhačovice nejsou výjimkou. Slavnostní třídenní program začne v pátek 6. května tradičním Otevíráním pramenů a vyvrcholí v neděli 8. května posvěcením luhačovických pramenů. V pátek se mohou návštěvníci v rámci slavnostního zahájení sezóny těšit na vystoupení zpěvačky Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska v sále Rondo v MěDK Elektra. V sobotu bude probíhat pestrý kulturní program pro všechny věkové kategorie v parku a na Lázeňském náměstí a nebude chybět ani jarmark lidových řemesel. Slavnosti pokračují v neděli slavnostní mší svatou v kostele svaté Rodiny a svěcením luhačovických pramenů. Slavnostní zahájení sezóny vyvrcholí nedělním odpoledním vystoupením folklorních souborů. Dojde i na vyhlášení vítěze designérské soutěže Luhačovický lázeňský pohárek 2016, do které se přihlásilo 150 tvůrců. O slavnostním programu informoval Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s.

Lázně Luhačovice

Lázně Luhačovice

„Při zahájení sezóny očekáváme stejně jako v posledních letech vysokou účast lázeňských hostů, stovek návštěvníků z okolí, i slovenských návštěvníků, kteří to sem nemají daleko. Hlavní lázeňské kapacity jsou na tento termín vyprodány. Hosté se mohou těšit na dobové kostýmy, historické automobily, velocipédy a různorodý program. Posvěcení pramenů se uskuteční v neděli dopoledne, hned po slavnostní mši svaté v kostele svaté Rodiny. Trasa povede od pramene svatého Josefa přes Ottovku až ke kapli svaté Alžběty. Po celé dopoledne ožije lázeňský park vystoupeními folklorních souborů u pramenů, které se následně představí v hlavním odpoledním programu v 15.00 hod. na Lázeňském náměstí. Programy jsou volně přístupné veřejnosti,“ konstatoval J. Dědek.

LL-1

Dodal, že Lázně Luhačovice i v letošním roce očekávají úspěšnou sezónu a návštěvnost, která se ustálila v posledních dvou letech na víc než 33 000 klientů. Návštěvníky čekají rekonstruované ubytovací kapacity a atraktivní kulturní sezóna. Nedílnou součástí lázeňských pobytů je vyplnění volného času. Lázně vždy byly centrem bohatého společenského a kulturního života. Právě proto připravují v Lázeňském divadle celou řadu pořadů jak z dramatického, tak i hudebního žánru, k nimž patří také prestižní Festival Janáček a Luhačovice. Letošní jubilejní 25. ročník (11. 7. – 15. 7.) zahájí Janáčkova opera Její pastorkyňa, kterou uvede 11. 7. na Lázeňském náměstí pod taktovkou dirigenta Petra Šumníka operní soubor, pěvecký sbor, orchestr a balet Slezského divadla Opava. Dále se mohou hosté těšit na světově proslulou sopranistku Evu Urbanovou se slovenským tenoristou Peterem Bergerem, nejlepšího českého klavíristu Iva Kahánka, vynikajícího hobojistu Viléma Veverku, nejvýraznějšího interpreta své generace houslistu Josefa Špačka, komorní orchestr Czech Virtuosi a Janáčkův komorní orchestr.

 

Dramaturgie Kulturního léta nabízí renomované divadelní soubory a herecké osobnosti, proslulé pěvecké divy či sólisty a orchestry. Velké pozornosti a oblíbenosti se také těší Akademie Václava Hudečka, která letos vstoupí do svého 20. ročníku (1. – 12. 8.). Na zahajovacím koncertu vystoupí držitelka ceny Thálie v roce 2007 sopranistka Anda-Louise Bogza.

Bližší informace na www.lazneluhacovice.cz

 

 

 

 

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment