Rodinná dovolená

Kam na dovolenou

Jakmile se blíží čas prázdnin, začíná také plánování rodinných dovolených. Kam na dovolenou je téma, které se nevyplácí podceňovat. Pokud začnete plánovat pozdě, je možné, že místo, které si pro vaší vysněnou dovolenou vyberete, už nebude k dispozici, nebo se vám dovolená může také o dost prodražit.

dovolená

Dovolená u moře

Na druhou stranu je dovolená u moře plánovaná jako last minut je skvělou možností, jak ušetřit nějaké peníze, avšak za předpokladu, že počítáte s tím, že se budete muset přizpůsobit destinaci, která na vás pravděpodobně zbyde. To však neznamená, že vaše dovolená bude o to horší. Naopak, pokud s touto situací počítáte, jste dobrodruzi a máte rádi trochu adrenalinu a vedete k tomu i vaše děti, proč do toho nejít. Připravte se na čas strávený v autobuse, v autě, nebo v letadle. Je to sice také společný zážitek, ale cestování obecně může být pro děti náročnou součástí dovolené, proto je dobré mít pro ně i v tomto čase připravený nějaký program a počítat s tím, že mohou být trochu nevrlé. To by vás ale od společného cestování nemělo odradit. Společné zážitky vám mnohdy nejednoduché cesty stoprocentně vynahradí. Berte ho proto s nadhledem. Mnohem podstatnější je čas, který věnujete společnému poznávání v místech, která jsou pro nás něčí nevšedním díky moři, podnebí, místní kuchyni a kultuře.

Dovolená v česku

Jestli se chcete příliš dlouhé cestě do místa trávení vaší dovolené vyvarovat, pak je tu druhá možnost. Dovolená v česku není o nic menším zážitkem. Naše zem je plná míst, která stojí za to vidět a nejen jednou. Uvidíte sami, že na mnohá místa se s vašimi dětmi budete pravidelně vracet, protože si je zamilujete. Nejen nádherné historické památky, přírodní krásy, naučné stezky, ZOO a další místa, dělají dovolenou u nás zábavnou a plnou zážitků. Čechy jsou místem, kde na poměrně malé ploše máte doslova na za každým rohem co objevovat. Ukažte tato místa svým dětem, vždyť není nic horšího, než když rodilý Čech nezná svou vlastní zemi.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment