Rekonstrukce bytu

Kompletní rekonstrukce bytu je nákladná nejen z finančního, ale také časového hlediska. Je vhodné vědět předem, jaký vám přinese efekt a také zda má vůbec smysl.  Ne vždy lze snadno vytvořit bydlení, které bude odpovídat vašim představám.

Rekonstrukce bytu

V případě, že chce rodina přestavět byt, musí si zpravidla na přechodnou dobu najít jiné bydlení. Bourání příček a zásah do konstrukce bytu není možné provádět bez stavebního povolení. Nejste-li si jisti, které příčky jsou nosné, je lepší obrátit se na statika.

Před rekonstrukcí bytu je vhodné oslovit architekta, který vám pomůže vymyslet funkční opravy. Ne vždy jsou laické představy realizovatelné. Například rekonstrukce koupelny vyžaduje vybourání celého jádra, výstavbu zděného a často také změnu dispozic. Ne každý laik si s tímto poradí.

Při rekonstrukci bytu s dřevěnými stropy je důležité vynechat mokré procesy jako je betonování, aby se nestalo, že do stropů nateče voda. Tyto stropy musí dýchat.  Změny dispozice bytu vyžadují také nové podlahy.  Zatímco bylo dříve v panelácích běžné lino zakryté kobercem, dnes dáváme přednost plovoucím podlahám, marmoleu nebo klasickým parketám. U dřevěných podlah je nezbytné tlumení kročejového hluku, aby sousedi neslyšeli upadnout každou lžičku či každý váš krok.

Energetická úspora

Rekonstrukce bytu či domu zahrnuje zpravidla také výměnu oken. Která jsou těsná, s dokonalou izolací. Právě okny a dveřmi uniká nejvíce energie. Příliš těsná okna však mohou být příčinou vzniku plísní. Je potřeba správně větrat. Tepelně izolační vlastnosti oken jsou důležitým parametrem, stejně jako fakt, že okno musí zajistit dostatek světla, větrání i zvukovou izolaci.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment