Matrace 90×200 cm jsou ideální na jednolůžko i na letiště

A už máte doma manželskou postel nebo jednolůžko, vyberte si dostatečně kvalitní matraci. Na jednolůžka jsou nejpopulárnější matrace 90×200 cm. Jedná se o jeden z největších rozměrů, který můžete na takovou postel zakoupit, protože od šířky 140 cm už začínají manželské postele. Poradíme vám, jak si vybrat kvalitní matraci a jakým chybám se při nákupu vyvarovat.

Matrace 90×200 cm mají standardní rozměry

Protože se jedná o běžné rozměry, jsou tyto matrace jedny z nejdostupnějších. Na rozdíl od menších velikostí vám matrace 90×200 cm poskytne dostatek prostoru pro pohodlný a zdravý spánek. Na posteli se nemusíte mačkat, ani když třeba spíte se svým zvířecím miláčkem.

Tyto matrace jsou vhodné samozřejmě i pro děti nebo pro seniory. Pro děti je doporučujeme volit v kombinaci s dostatečně zabezpečenou postelí. Pro seniory zase sáhněte po zvýšené posteli, z níž se bude dobře vstávat.

Protože se jedná o jeden z nejběžnějších rozměrů (dvě matrace o velikosti 90×200 cm lze použít vedle sebe i pro manželskou postel), je zde široký výběr, ve kterém se však můžete snadno spálit. Pokud hledáte matraci na každodenní použití, dbejte na dostatečnou výšku jejího jádra, na pohodlnou tvrdost a třeba i na antibakteriální úpravu. Populární jsou zejména takzvané sendvičové matrace, kombinující několik druhů pěny včetně té paměťové.

Vyberte si v e-shopu nebo v kamenné prodejně matrace-store.cz

Internetový obchod matrace-store.cz si pro své zákazníky připravil široký sortiment matrací o tomto i o dalších populárních rozměrech. Na výběr zde máte z různých tvrdostí i materiálů. Pořídíte zde levné a přesto kvalitní matrace, které slouží po dlouhá léta a jen tak se neproleží, a zakoupíte tady i luxusní zdravotní matrace, na nichž je radost usínat. Osobně si je můžete vyzkoušet v kamenné prodejně v Plzni, odkud vám je dovezou až domů.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment