Působivé dřevěné sochy

Dřevo jako přírodní materiál se stal nezbytnou součástí života člověka. Tento obnovitelný zdroj energie se využívá od starodávna. Lidé si ze dřeva vyrábějí nábytek, podlahy, dřevěné sochy, hudební nástroje, hračky, papír, zápalky, slouží jako palivo. Nenahraditelné vlastnosti dřeva oceňují i umělci (tvarová stálost, příjemný vzhled, dlouhá životnost, pružnost, schopnost odolávat tlaku i tahu, dostupnost, zdravotní nezávadnost, snadná zpracovatelnost a recyklace, je vhodné pro jakoukoli výrobu).  Láska ke dřevu se dědí z generace na generaci, tak jak je tomu v rodině Siberů. Radim Sibera vyrábí originální zahradní sochy do interiérů i do venkovního prostředí.

Jablko nepadá daleko od stromu

V dávno minulých dobách bylo zcela běžné, že se řemesla dědily z otce na syna. Dnešní moderní doba nabízí mnoho možností seberealizace a není až takový zájem se věnovat řemeslu svých předků. To neplatí u Siberů.   Pradědeček byl vyučený řezbář a truhlář. Věnoval se výrobě nábytku a ve volných chvílích vyřezával paroží. Jeho syn se stal bytovým architektem, děda Oldřich Sibera se věnoval výrobě suvenýrů, vypaloval obrázky na dřevě i korku, otec Radima Sibery stejně jako jeho syn si práci se dřevem taktéž velmi zamiloval.  A jak sám o sobě rád Radim Sibera říká, k práci potřebuje dobrou motorovou pilu, pozitivní naladění a mozek.

Dřevo je pevné pletivo buněk vyšších rostlin  

Zahradní sochy zvířat, vodníci, různé abstrakce, anděl, Budha a dokonce i dřevěné sochy Moai krášlí zahrady zákazníků pana Sibery, který je chopen splnit jakékoliv přání.  Proč si trochu záhady a tajemství Velikonočního ostrova nepřenést na svůj pozemek. „…Moje zahrada má pro mne nyní až skoro posvátnou a hlavně klidnou atmosféru, kde se cítím opravdu dobře. Moc děkuji pane Sibero za výtečnou práci!“ zní slova spokojeného kupce.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment