Projekty rodinných domů

Chystáte se začít stavět? Provedeme vás tímto procesem, ukážeme si, na které překážky byste mohli narazit a jak je řešit.

Výběr vhodné lokality už jste úspěšně absolvovali. Teď bude nutné provést tzv.zaměření pozemku, to kvůli budoucím inženýrským sítím. Také na jeho základě vytyčíme základovou desku, což má vliv i na pozdější určení výsledné ceny. Posléze už vám nic nebrání započít se stavbou vysněného bydlení pro vás i vaši rodinu.

Projekty rodinnych domů

Projekty rodinných domů

V první fázi představuje nezbytnost nechat si vypracovat jeden z druhu projektů budoucího rodinného domu. Dokumentace a projekty rodinných domů je důležitá pro to, abyste stavbu mohli ohlásit, případně získat stavební povolení. Potřebovat ji můžete i tehdy, chystáte-li se stavět v chráněném území.

Projekty rodinných domů jsou žádané

V tomto momentě si buď zvolíte ten typový, případně můžete mít i zcela vlastní představu o pojetí svého domova a nechat si vypracovat individuální. Také jde ruku v ruce s jeho realizací údaj o tom, kolik vás bude stát a ujasníte si i budoucí energetickou náročnost budovy. Vyberete si, zda má jít o pasivní, nízkoenergetickou nebo úspornou. Součástí je počítačová animace, která dává možnost zcela přesné vizualizace. Dům si nakonec zpravidla pořizujete na zbytek života, takže byste o něm měli mít dokonalou představu.

Projekty bungalovů

Čím podrobnější a přesnější bude, tím samozřejmě lépe. Poslouží stavebnímu dozoru coby podklad pro maximálně konkrétní rozpracování všech detailů. Jestliže se vám navíc klasické rodinné domy nelíbí, místo nich si lze také nechat vypracovat projekty bugalovů, ty patří v současnosti k velmi moderním také u nás, ač původně mají svoje kořeny v anglosaských zemích. Dnes již také realizujeme klasické zděné, na rozdíl od původně dřevěných. Výhodou tohoto typu je, díky tomu, že zůstává zkrátka „při zemi”, především jeho praktičnost pro všechny osoby s omezenou pohyblivostí, ať pro seniory nebo handicapované a ocení ho také mladé rodiny s malými dětmi.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment