Finanční skupina DRFG – financování a dluhopisy

Je to již pět let ode dne, kdy vznikla finanční skupina DRFG. Založil ji brněnský podnikatel David Rusňák (její název zní David Rusňák Family Group), a vhodnými investicemi rozšířil její vliv přes řadu oborů, v nichž se mohlo zdát, že již není z čeho brát. Ovšem opak byl pravdou, a tak se skupina DRFG může chlubit vlastnictvím řady lékáren, teplárny na biomasu, ale snaží se také investovat na trhu s internetovým připojením, nebo převzít vládu nad některými obchodními řetězci. Ovšem nejen zde má vedení DRFG zkušenosti. Snaží se investovat i do mnoha dalších věcí, a právě chytré investice jsou jedním ze základních kamenů jejího rychlého rozvoje.

financování a dluhopisy

 

Tím dalším je dobrá práce s cizím kapitálem. Tím, že se změnil zákon o dluhopisech, odstartoval také rychlý růst finanční skupiny DRFG. Začala vydávat a prodávat vlastní DRFG dluhopisy, a z peněz, které za ně dostala, pak dobrými investicemi do aktuálních oborů, nejen zdravotnictví, ale také nemovitostí nebo  vydělala mnohem víc. V dnešní době se tedy nemusí tolik bát dluhů, protože DRFG dluhopisy jsou zčásti zpláceny, a zčásti se utržené peníze znovu investují a vydělávají další peníze. Je to vlastně jeden velký kolotoč, který vždy přinese určitý zisk, který se rozdělí, část se dá pryč, a část znovu investuje. Navíc financování pomocí dluhopisů pokračuje. Přestože dluhy skupiny činí asi 670 milionů korun, její majetek má hodnotu více než dvě miliardy. Dá se tedy říci, že David Rusňák vede své podnikání dobrým směrem.

Finanční skupina DRFG

DRFG dluhopisy samozřejmě nejsou jediným zdrojem příjmů, těmi jsou také různé investiční fondy nebo spolupráce s bankovními institucemi, nicméně jsou dobrou možností k tomu, jak rozšiřovat podnikání v krátké době, a z výnosů pak dluhy zaplatit. Navíc se společnost DRFG snaží být hodně vidět. Reklama je jednou z nejlepších možností jak se dostat do podvědomí potenciálních zákazníků a partnerů, a ani David Rusňák její vliv nepodceňuje. Naopak, kromě klasických billboardů můžeme jméno jeho společnosti najít i na dresech sportovních oddílů, které sponzoruje (například hokejová Kometa Brno), i v názvu brněnského zimního stadionu DRFG Arény, kterou si však pamětnicí vybaví spíše jako halu Rondo. Stručně řečeno, podnikání této skupiny se ubírá velmi dobrým směrem, daří se jí dobrými a promyšlenými investicemi růst, a díky dobrým tahům s DRFG dluhopisy si buduje na českém trhu velmi dobrou pozici.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment