Podnikatelé mají poslední možnost získat významné dotace EU z OPPIK

Léto se již nezadržitelně blíží, nicméně podnikatelé uvažující o investicích do nových technologií a energetických úspor s dotací EU by ještě měli dovolenou na chvíli odložit. Přichází totiž nejvyšší čas připravit podklady pro tyto dotační tituly.

Operační program Podnikání a inovace pomáhá firmám mimo jiné rozšířit vlastní výzkumné a vývojové kapacity či přivést na český trh inovované produkty a služby. V průběhu následujících měsíců budou vyhlášeny výzvy s posledním vysokým objemem alokovaných prostředků.

Dotace EU pro inovace

Výzvy s názvem Inovace – inovační projekt a Nízkouhlíkové technologie byly naplánovány již na červen tohoto roku. První jmenovaný je určen podnikům, které uvádí do výroby a následně na trh inovované výrobky, technologie či služby. Dotace EU je možné získat na celou řadu položek včetně zavedení organizačních metod, marketingových procesů či vytvoření projektové dokumentace.

Druhý zmíněný program Nízkouhlíkové technologie podporuje zavádění inovativních technologií v oblasti uhlíkové dopravy nebo v oblasti výroby energie z obnovitelných zdrojů.

Dotace EU se vypisují i v červenci

V průběhu července je naplánováno spuštění dvou atraktivních dotačních výzev. První z nich je program Aplikace, který cílí na podnikatelské subjekty a organizace pro výzkum a šíření znalostí, jež mají v plánu realizaci průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje. Podporu lze čerpat na nákup přístrojů, vybavení i zakoupené patenty.

Program Potenciál pak podporuje podniky, které uvažují o zřízení či rozšíření vlastního výzkumného či vývojového centra s následnou realizací vlastních aktivit. Podporu je možné získat na pořízení pozemků, budov, strojů a dalšího nezbytného vybavení.

Podzimní dotace EU budou ve znamení IT

Na podzim se chystají hned 3 zajímavé výzvy. O finanční podporu z EU mohou zažádat firmy vyvíjející vlastní softwarová řešení, malé podniky zvažující nákup nových strojů a vybavení, nebo subjekty uvažující o rozšíření vysokorychlostního internetu.

Dotace EU mohou být pro některé podniky velmi atraktivní, pomoci jim v rozvoji a získání konkurenční výhody. Pokud by i vaše společnost ráda získala dotaci EU, specialisté z MIDA Consulting za vás ohlídají všechny potřebné termíny a pomohou vám sestavit úspěšnou žádost.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment