Moderní krby – co nám nabízí?

Moderní krby do bytu se v zásadě svým přínosem moc neliší od toho, co od krbu očekávali naši předkové. Tedy vytápění místností, dotvoření příjemné domácí atmosféry a klidné a pohodové posezení u ohně, při kterém můžete relaxovat a odpočívat. Nějakou dobu se tradice domácích krbů z našich domovů vytrácela, naštěstí jsme ji však nenechali zcela upadnout, a tak se dnes vrací tato možnost vytápění opět do módy. Co však pro nás takový krb znamená, a jak široká je nabídka?

krby

Moderní krby nejen jako ze starých časů

Moderní krby jsou samozřejmě oproti těm starým výrazně bezpečnější a propracovanější. Taktéž materiál bude jiný, jinak je ovšem celé jejich fungování i efekt stejný. Ostatně, co by se na krbu také dalo změnit, že? Avšak dnešní nabídka je zcela jistě širší, než byla před lety, a to především z hlediska designu. Ten je totiž u takového typu zboží rozhodující. Krb se dnes nebere jako nějaká praktická záležitost, ale především jako dekorace, ozdoba celého bytu, ukázka stylu. A tak musí také do celkové koncepce našeho bydlení zapadat. Pokud si zakládáme na rovných liniích a využití lesklého kovu, tak i krb by měl být jednoduchý s kovovým orámováním. Naopak, bydlíme-li ve srubu, zařízeném po staru, můžeme si dovolit retro cihlový krb s římsou, kterou můžeme dozdobit fotkami nebo obrázky.

Moderní krby na dřevo i na elektřinu

Moderní krby se v podstatě dělí do dvou, respektive tří základních kategorií. To pro vás bude asi z hlediska výběru po designu a velikosti nejdůležitější parametr, všechno ostatní je víceméně podružné. A sice se jedná o dělení podle paliva. Vedle klasických krbů, ve kterých topíme dřevem, si můžeme pořídit i krby elektrické. Jejich výhodou je, že nemusíte přikládat, nevyhasnou vám, oheň se nemůže rozšířit, a ani si do domu nenanosíte nepořádek společně s poleny dřeva. Avšak stejný pocit jako skutečný oheň imitace plamene nevyvolá. Třetí možností je pak pro vás nákup biokrbu, který využívá jako palivo líh. Pravda jeho možnosti vytápění místnosti jsou omezené, po druhé straně se však jedná o palivo budoucnosti, a kdo ví, čeho se jednou dočkáme.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment