Lázně Luhačovice modernizují vytápění ve svých zařízeních

V Lázních Luhačovice, a. s., bude ve 2. pololetí letošního roku probíhat další fáze modernizace stávajícího energetického hospodářství, kdy bude nahrazen zastaralý rozvod páry horkou vodou. Projekt se začne realizovat během srpna a jeho ukončení je naplánováno na březen příštího roku. O přechodu na nové moderní technologie informoval Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s.

lázně

„V loňském roce bylo centrální zásobování teplem prostřednictvím páry v hotelech Palace a Morava nahrazeno lokálními plynovými kotelnami. Cílem letošní modernizace je přechod na novou efektivnější technologii a po více než padesáti letech nahrazení již dosluhujícího parovodu. Zásadní změna již byla nevyhnutelná. Výroba tepla bude nejen ekonomicky výhodnější, ale i šetrnější k životnímu prostředí. Náklady na realizaci dosáhnou 65 mil. Kč. V krátkodobém výhledu plánujeme i dostavbu lázeňského penzionu Riviera a rozšíření dětské léčebny Vítkov. A pokud uspějeme s žádostmi o dotační podporu, pak do dvou let předpokládáme zahájení obnovy kolonády a haly Vincentka,“ naznačil plán investic J. Dědek.

lázně

Akciová společnost Lázně Luhačovice pokračuje v masivních investicích, které posilují její pozici nejnavštěvovanějších moravských lázní a lázeňské jedničky v Luhačovicích. Lázně letos získaly od Evropského svazu lázní jako vůbec první společnost v České republice prestižní certifikát za vítězství v soutěži ESPA Innovation Awards 2016 za nejlepší evropskou inovaci v oblasti léčebného lázeňství. Stalo se tak na konci května ve francouzských lázních Vichy. Oceněn byl projekt nového balneoprovozu, ve kterém jsou od března 2016 poskytovány uhličité koupele dětským pacientům. Cílem inovace bylo přivedení přírodního léčivého zdroje přímo do objektu dětské léčebny Miramonti a díky změně prostředí zajištění větší účinnosti těchto koupelí. Dalším výsledkem bylo zajištění možnosti pitné kúry minerální vody přímo v areálu dětských léčeben a používání minerální vody pro inhalace bez nutnosti ji přepravovat v nádobách. Náklady na realizaci balneoprovozu dosáhly 15 mil. Kč.

Nový balneoprovoz s uhličitými koupelemi je vrcholem přeměn a modernizace dětských léčeben v Luhačovicích, což odpovídá dlouhodobému záměru zkvalitňovat lázeňskou péči. Po několikaletém úsilí byla hlavní rekonstrukce dětských léčeben dokončena před dvěma lety. Ubytování je v současné době zajišťováno v pokojích odpovídajících kategorii tříhvězdičkového hotelu. Všechny pokoje pro děti od 1,5 roku s doprovody jsou nyní vybaveny moderním příslušenstvím a novým nábytkem. Ve stejném standardu byla provedena i modernizace penzionu Rodina určeného dětem s doprovody.

lázně

V prvním pololetí letošního roku, s nákladem 3,5 mil. Kč, pokračovala i rekonstrukce sociálního zařízení pokojů v penzionu Póla, potom co na začátku roku 2015 byla v penzionu Póla provedena částečná rekonstrukce vnitřních prostor a obměna nábytku. Celkem se jednalo o 21 pokojů. V rámci stavebních úprav byly vyměněny i podlahové krytiny na schodištích a chodbách. V objektu Karlín, který je dlouhodobě využíván pro ubytování zaměstnanců akciové společnosti, se stavební úpravy týkaly především vnitřních částí. Práce zahrnovaly výmalbu, výměnu podlahových krytin, rekonstrukci elektroinstalace, úpravu rozvodů topení a výměnu nábytku. Ukončeny byly v březnu 2016 a vyžádaly si náklady 3 mil. Kč.

Za svou slávu vděčí Luhačovice léčivým minerálním pramenům, díky kterým patří mezi nejlepší lázně v Evropě. Nejznámější z nich je přírodní léčivá minerální voda Vincentka pramenící uprostřed kolonády. Akciová společnost Lázně Luhačovice má ve správě 10 luhačovických pramenů. V Lázních Luhačovice se léčí onemocnění dýchacích cest, pohybového aparátu, trávicího ústrojí, látkové výměny (cukrovka), oběhového ústrojí a onkologická onemocnění. Kromě lázeňských pobytů je to ideální místo pro strávení wellness víkendů a relaxačních pobytů. O oblíbenosti moravských lázní svědčí jejich návštěvnost, v roce 2015 navštívilo lázně téměř 33 tisíc klientů.
Další informace jsou na webových stránkách 40plus, www.HotelAlexandria.cz

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

NovinyCZ.cz

eKompetence.cz

Goldbach.cz

 

 

 

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment