Kvalitní pánské sportovního oblečení

Kvalitní sportovní oblečení si svou důležitostí rozhodně nezadá s ostatním vybavením nutným při různorodých pohybových aktivitách. Takového outdoorového oblečení byste na sobě měli mít většinou tři vrstvy. Proč? Ta první je důležitá k tomu, abyste se nepotili, tedy ji představuje kvalitní termoprádlo, které pot odvede. Většinou se setkáte s vlákny syntetickými, vesměs zastoupenými polyesterem nebo polypropylenem, který má nejnižší nasákavost, takže vás nežádoucího vlhka zbaví rychle, nicméně se celkem dost mačká. V zimě lze ale využít i ta přírodní, jako je třeba ovčí vlna merino, případně kombinaci obojího.

Kvalitní

Kvalitní outdoorové bundy

Pak byste na sobě měli mít mikinu, ta bude zastávat funkci izolace. To znamená, že vám nebude zima. Navrch je zapotřebí si ještě vybrat jednu z outdoorových bund, která vás ochrání v případě jakéhokoli špatného počasí, obstojí za deště, sněhu i mrazu.

Popularitu si mezi sportovci získaly zejména bundy goretexové, vzhledem k tomu, že jsou prodyšné, ale nepromoknou. A současně se vyznačují velkou mechanickou odolností, tudíž dlouho vydrží. Podstatou tohoto materiálu je pórovitá membrána z polytetrafluoretylenu. Zjednodušeně řečeno skrze ni může projít pára, kdežto voda v kapalném stavu nikoli. Tato vrstva se pak slaminuje s dalšími.

Pamatujte i na to, jak je tahle svrchní součást řešená. Ať se bavíme o sportovních bundách pánských nebo dámských, důležité je, aby byly dost dlouhé a i široké, pod příliš těsné budete jen velmi těžko oblékat něco dalšího. Užitečný je i dostatek kapes.

Úplně stejnými výhodami disponují i goretexové kalhoty. Ovšem pozor, též v případě kalhot běžeckých sice oceníte takové, v nichž vám nebude horko, ale také volte spíše ty, které jsou elastické. Nebudou vás totiž současně omezovat v pohybu. Obtažené pánské kalhoty našly mezi těmi sportovními ze stejného důvodu uplatnění rovněž v cyklistice.

Hlavně dámy znají situaci, kdy jim toto oblečení nesedí v pase nebo přes boky, ale na správný střih byste měli pamatovat i u pánských outdoorových kalhot. Vybírejte ty, jež mají pružný pas a dají se podle potřeby stáhnout. A samozřejmě i mužům by to mělo slušet i pánské sportovní oblečení, ať to budou kalhoty nebo něco jiného, vybírejte podle toho, co se vám líbí.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment