Franchising v ČR

Franchising či česky franšíza je vhodným způsobem a cestou jak se vydat k samostatnému podnikání i přesto, že nemáme žádné předchozí zkušenosti. Pro ty, kdo hodlají podnikat, je franchising skvělým způsobem, jak se dopracovat ke slušným výdělkům. Nečekejte však, že si jen zakoupíte licenci a peníze se jen pohrnou. Je za tím vším skryta i práce, píle a cílevědomost,  na které závisí výše vašich výdělků.

Fran

Franchising v ČR

Franchising – to není jen řetězec Mc Donald‘s. Na světě existuje celá řada franšíz a tímto způsobem své podnikání rozšiřuje už i řada firem v České republice. Samotný  pojem pochází z francouzského to franchise a můžeme ho přeložit jako udělení povolení k prodeji produktů či služeb v dohodnuté oblasti jedním poskytovatelem jiné firmě. Jde o dlouhodobou smluvní spolupráci mezi nezávislými podnikateli.

Franchising v České republice

O české franšízanty se stará Asociace českého franchisingu, která funguje již několik let a dohlíží na pravidla, radí zájemcům i při případném uzavírání smluv. Vybrat si v ČR můžete z více než 4000 různých subjektů, které zahrnují nejen fastfoody, ale i nejrůznější kosmetiku, šperky, prodej automobilů, realit a dalšího zboží a služeb.
Franchising umožňuje start nejen začínajícím podnikatelům, ale je také vyhledáván manažery, obchodními zástupci a podnikateli, kteří již mají určité zkušenosti a především finance na investice a jsou ve svém oboru úspěšní. Podnikání v tomto oboru nabízí mnoho různých konceptů. Je třeba vyhledávat ověřené systémy, které nám nabídnou maximální podporu v našem podnikání.

Domácí franšízové systémy jsou systémy založené na původním českém konceptu či zahraničním vzorci zahraničního podnikatele, který je uzpůsoben českému tržnímu prostředí. Je zpracován tak, aby fungoval jako východisko pro zcela nový licenční systém.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment