Který kurz němčiny B2 je nejlepší?

Ať už jsou vaše motivy studijní anebo pracovní poradíme vám, která jazyková škola nabízí ty nejlepší expresní kurzy němčiny. Budete sami příjemně překvapení, jak rychle dosáhnete při správné přípravě jazykové úrovně B2.

Potřebuji jazykovou úroveň B2 kvůli studiu na vysoké škole

Na většině z vysokých škol je dnes povinností dosáhnout úrovně B2 z jednoho anebo dvou cizích jazyků. Nejvíce studentů si zvolí jako povinný jazyk angličtinu, v řadě oborů je však hned prvním jazykem němčina. Vysoké školy sice občas nabízejí kurzy němčiny pro vlastní studenty, tyto kurzy německého jazyka jsou však často poddimenzované a není možné se na ně prakticky dostat.

Řada ze studentů to neřeší vůbec anebo to řeší samostudiem. Ti, co to neřeší vůbec, spoléhají na to, že jim bude stačit maturita a němčina na úrovní B1. To je však veliký omyl, neboť maturitní zkouška zdaleka nedosahuje jazykových požadavků, které na studenty kladou vysoké školy.

Ani samostudium není ideálním řešením. Mnozí ze studentů odkázaných jen na samostudium kvůli nezvládnutí zkoušky prodlužovali svá vysokoškolská studia více než by si přáli, a někteří z nich byli dokonce ze školy kvůli nezvládnutí povinné jazykové zkoušky vyloučeni. Ti prozíravější se však obracejí na služby jazykových škol a pořizují si jazykový kurz němčiny.

Jaký kurz němčiny si ale zvolit, aby se dal co nejlépe sladit s vysokoškolským studiem a zároveň vám zajistil úroveň B2 co nejrychleji?

Vysokoškoláci si často vybírají Jazykovou školu PELICAN. Je to hlavně díky její blízkosti (ze všech brněnských univerzit se do ní dostanete veřejnou dopravou anebo dokonce pěšky za chvíli) ale také kvůli jejich vysoce kvalifikovaným lektorům. Ti jsou často absolventy germanistiky a díky znalosti univerzitního prostředí přesně vědí, co vás mají na kurzu němčiny naučit, tak abyste povinné zkoušky z německého jazyka na vysoké škole zvládli.

Navíc vysokoškoláci také oceňují, že PELICAN otevírá začátkem roku kurzy němčiny v nejrůznějších termínech a časových intervalech. Každý si tak najde pro sebe ten pravý kurz, který se mu podaří sladit se svým rozvrhem. O tom se sami můžete přesvědčit na tomto odkaze. S jazykovou školou PELICAN bude pro vás povinná zkouška na úroveň B2 z němčiny úplná hračka.

Jazyková úroveň B2 vám zajistí dobře placené zaměstnání

Stále nemůžete najít dobře placenou práci? Odpovídáte na nejrůznější inzeráty a buď vás na osobní pohovor ani nepozvou anebo vám později pouze e-mailem oznámí, že vybrali jiného kandidáta? Možná budete sami překvapeni, jak málo by stačilo k tomu, aby se vám nic podobného už znovu nestalo.

Řada z absolventů středních škol se totiž mylně domnívá, že státní maturita a němčina na úrovni B1 jim budou k získání dobře placeného zaměstnání bohatě stačit. To však již dávno není pravda. Maturita z němčiny dnes zdaleka nestačí. Mnoho personalistů vám řekne, že jazykové dovednosti jsou pro ně zajímavé až od úrovně B2. Pokud máte znalosti pouze na úrovni B1, berou to, jako kdybyste neměli znalosti žádné.

Z vlastní zkušenosti přitom vím, že uchazečům k úrovni B2 často schází jen velmi málo. Buď jim chybí jen některé znalosti gramatiky, širší slovní zásoba anebo jen větší jistota při konverzaci. Mezi jakými kurzy německého jazyka si máte ale vybírat, abyste všechny vaše mezery zacelili a získali tak úroveň B2 co nejdříve?

Za sebe vám mohu doporučit Jazykovou školu PELICAN. Ta má totiž jednu nespornou výhodu a to, že kromě německých kurzů nabízí i jazykové vzdělávání pro firmy. Díky tomu přesně vědí, které jazykové dovednosti přesně zaměstnavatelé vyžadují, a to činí jejich jazykový kurz němčiny jedinečné. Díky tomu máte jistotu, že vás PELICAN německý jazyk nejenže naučí ale také, že všechny nabyté jazykové znalosti a dovednosti můžete okamžitě uplatnit při výkonu vašeho (budoucího) povolání.

Pokud úspěšně absolvujete kurz němčiny od PELICANA navíc dostanete osvědčení o vaší jazykové způsobilosti, případně můžete složit dokonce státní zkoušku přímo v budově jazykové školy. Získáte tak konečně doklad o vašich jazykových kompetencích, který můžete svému budoucímu zaměstnavateli předložit. Doklad o poznání důležitější a cennější, než je jen maturita z němčiny.

Získat do životopisu do kolonky cizí jazyk písmeno „B” a číslovku „2” nebylo díky kurzu němčiny od jazykové školy PELICAN nikdy snazší. Přesvědčte se o její bezkonkurenční nabídce přímo na stránkách jejich německých kurzů.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PRwebs.cz

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment