Krbové vložky s výměníkem jsou pro vytápění

Kdo si pro svůj dům nebo byt vybere jako hlavní zdroj tepla krb, měl by prozkoumat i krbové vložky s výměníkem. Tento způsob vytápění a současného ohřívání vody je nejen ekologicky šetrný, ale i ekonomicky výhodný. Nemluvě o estetickém efektu krbu, který má vestavěnou vložku v pěkném provedení. Krb s výměníkem se stane srdcem každého domova v chladných i teplejších ročních obdobích.

Vybíráme si krbové vložky s výměníkem podle parametrů

Před volbou krbu s krbovou vložkou s výměníkem bychom se měli ujistit, zda máme dostatečně velký prostor pro konkrétní topné těleso. Dalším podstatným bodem je vzhled kamen, kdy je na webových stránkách profikrby.cz na výběr pět set různých typů krbů. V úctyhodném množství produktů je nejlepší se zorientovat podle zadání potřebných parametrů a dispozic obytné části, ať už se jedná o rodinný dům, chalupu, nebo byt. Známe rozměry místa, kde náš budoucí krb bude stát, a tak si zvolíme velikosti sirky s rámem. Ty se pohybují od 440 do 1370 milimetrů. Dalším důležitým činitelem pro vhodnou volbu je výška dveří s rámem. Nabídka krbů pojímá rozpětí dveří od 375 do 900 milimetrů.

Podstatným parametrem, jejž je třeba zohlednit buď u stavby nového domu, nebo s ním počítat v domě stávajícím, je průměr kouřovodu. Firma nabízí krbové vložky s výměníkem o průměrech kouřovodu až 225 milimetrů. Průměr kouřovodu je zásadní. Naštěstí je sortiment počítá s pěti možnými průměry kouřovodů, takže je více než pravděpodobné, že si vyberete ten správný i vy. Pro výkonné a zároveň úsporné vytápění je třeba vybírat krb i podle průměrného hodinového výkonu. Výkon závisí na ploše, kterou má krb s krbovou vložkou s výměníkem vytápět.  Krby můžou mít slabší výkon 5,5 kW až maximální, jenž činí 17 kW.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment