Klasické čtyřhranné pletivo – ideální materiál pro zahradní plot

Čtyřhranné pletivo

Ke každé zahradě patří bezpodmínečně také plot. Ten tvoří základní ochranu proti všem nevítaným návštěvníkům. Ovšem to není jeho jediná funkce. Zahrada musí být také místem, kde můžete v klidu a příjemném prostředí relaxovat. Proto by plot měl také pěkně vypadat, nerušit a perfektně ladit ke zbytku zahrady. Budeme-li se bavit o běžném pletivovém plotu, pak v této věci hrají roli jak sloupky, tak především pletivo. Na to se nyní podívejme blíže.

Klasické čtyřhranné pletivo

Klasické čtyřhranné pletivo

Čtyřhranné pletivo je nejběžnější, hlavně díky jednoduché instalaci

Tím nejběžnějším, s čím se můžeme na zahradních plotech setkat, je klasické čtyřhranné pletivo (většinou poplastované, nebo také i v pozinkovaném provedení). Není divu. Jeho drát je spletený tak, aby vytvářel rovnoměrná čtvercová oka. Propouští hodně světla, a co je hlavní, je skrze něj pěkně vidět, není nikterak masivní, takže nenaruší přírodní prostředí zahrady. K dostání je takové pletivo ve dvou typech, jednak s napínacím drátem nahoře a dole, a nebo bez něj. První varianta – pletivo se zapleteným napínacím drátem – na první pohled slibuje o něco pohodlnější instalaci, bez nutnosti nejdříve vypnout napínací drát a následně věšet pletivo na napnutý drát oko po oku. Pravda je však taková, že v případě instalace pletiva na delší vzdálenosti je ve výsledku pohodlnější instalace varianty pletiva bez zapleteného napínacího drátu, neboť je snazší vypnout samotný drát než drát, na kterém již pletivo visí a je tak výrazně zatěžkán. A pokud se vám nepodaří drát dokonale napnout, pletivo se vám pak může různě svěšovat a boulit. Také je pletivo bez zapleteného napínacího drátu výrobně snazší, a proto je na trhu ve více barevných provedeních – např. bílé, červené, žluté nebo modré barvě. Variabilita je zde mnohem větší, můžete pletivo sladit s přírodou, stejně jako ho snadno spojíte třeba s designem domu.

Čtyřhranné pletivo

Čtyřhranné pletivo

Praktické vlastnosti čtyřhranného pletiva

Jak jsme již řekli, jedním z důvodů, proč je klasické čtyřhranné pletivo tolik oblíbené, je jeho jednoduchost a univerzalita designu. Tím, že existuje v řadě barevných provedení, je pak daleko snazší sladit barvu plotu s okolím. Dobrý plot však musí mít také praktické vlastnosti. Z tohoto pohledu vyniká pletivo solidní pružností, snadnou manipulací a do jisté míry také odolností (ačkoliv třeba kovový svařovaný plot je pevnější). Pokud již dojde k poškození pletiva, tím, že je spletené z drátů, ho lze snadno opravit. Zároveň je především čtyřhranné pletivo s povrchovou úpravou poplastování velmi odolné proti korozi a povětrnostním podmínkám. Je ale pravda, že např. proti zlodějům nejde o 100% účinnou ochranu. I tak je pletivový plot v poměru cena/výkon ve velmi dobré pozici, navíc jeho instalaci zvládne šikovný kutil svépomocí. Je to levné, rychlé řešení, které nevyžaduje žádnou větší údržbu a které vám maximálně doporučujeme.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment