Japonské posuvné stěny

Schönes, modernes großzügiges Bad mit Flächenvorhängen in weiß und blau gemustert mit Blick in die Großstadt, Badewanne und Dusche, Waschtisch, Teppich, Vasen, Handtuch und Dekoration

Japonské stěny již dávno nejsou jen výstřelkem milovníků exotiky. Dnes se s nimi můžete setkat ve většině moderních bytů, jedná se totiž o velmi estetické a přitom praktické řešení vnitřního zastínění.

Všestranné využití

Japonské posuvné stěny nemusíte používat jen jako stěny v pravém slova smyslu, nejčastěji se s nimi setkáte jen jako s lehkou optickou zdí, která rozděluje místnost do několika menších prostor. Dají se však využít mnohem kreativněji. Velmi dobře se hodí na zastínění velkých ploch, například velkých oken nebo celých skleněných fasád. Zde budou svou funkci plnit lépe než například látkové rolety, protože rolety nejsou pro velká okna stavěné a navíc by nepůsobily tak odlehčeným dojmem. Japonské posuvné stěny můžete také využít místo skříňových dveří nebo k zakrytí spotřebičů, které nechcete mít neustále na očích. Dají se vyrobit s přesností na milimetry, můžete je tedy využít i u relativně malých prostor, kde vám opticky místnost rozdělí a tím i zvětší. Možnosti jsou nekonečné. Ovládají se ručně nebo motoricky. Malá hmotnost a bezproblémové posouvání v rámci pojezdového profilu umožňují japonské posuvné stěny využívat i jako dočasnou optickou bariéru, kterou snadno jedním tahem odstraníte.

Design na míru

Japonskou posuvnou stěnu je možno vyrobit přesně na míru interiéru, kde bude použita. Můžete si vybrat z široké nabídky vzorů, nebo si navrhnout vlastní potisk. Pokud dodržíte pár základních výrobních zákonitostí, máte otevřené možnosti, i co se týče počtu, šířky a způsobu uspořádávání a shrnování panelů. Váš výběr vzhledu japonských posuvných stěn by se měl odvíjet od toho, k čemu stěna slouží – jestli se má chovat jako výrazný prvek v interiéru, nebo byste ji radši nechali jako nenápadný doplněk a zbytečně na ni nepřitahovali pozornost. Navíc je možnost kombinovat barvy u různých panelů napříč posuvnou stěnou. Nebojte se se při výběru potisku a barev trochu odvázat, pokud vás design po nějakém čase omrzí, můžete panely snadno obměnit.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment