Jaké nemoci nejčastěji sužují psí mazlíčky?

Psi stejně jako lidé mohou trpět mnohými zákeřnými nemocemi. U psů je však ten problém, že nemohou říct, kde je to bolí. Jejich majitelé proto musí být neustále v pozoru a ostražití, musí věnovat pozornost příznakům, jež mohou poukazovat na napadené zdraví pejska. Následná návštěva veterináře po odhalení příznaků je samozřejmě nutností. Nedávné průzkumy odhalily, že podle odhadů ve čtyřech a půl milionech českých domácností žijí asi dva miliony psů. Pojďme si proto říct, když je u nás tolik chovatelů psích čtyřnohých mazlíčků, jaké nemoci mohou psí mazlíčky nejčastěji sužovat.

Stejně jako se ví, jaké nemoci nejčastěji sužují člověka z masa a kostí, také se ví, jaká onemocnění nejvíce sužují psí mazlíčky. Bohužel léčení psích onemocnění je často daleko nákladnější než léčení nemocí člověka.

Psi trpí zánětem hltanu nebo hrtanu

Velice často psi trpí zánětem hrtanu a hltanu. Dochází k tomu díky nachlazení, k němuž může pes přijít třeba tak, že promokne nebo že vypije ledovou vodu. K příznakům tohoto zánětu patří například kašlání zvířete, také změna jeho hlasu nebo zahlenění, až zvracení. Nikdy se nesmí psovi dávat lidské léky, je třeba zavítat k veterináři a pořídit mu příjemný psí pelech, v němž bude moct mazlíček odpočívat a léčit se.

I psi mohou trpět zubním kamenem

Věděli jste, že i psi mohou trpět zubním kamenem, což může mít za následek i vypadávání zubů? Zubní kámen se musí pravidelně odstraňovat u veterináře, dochází k tomu zásadně buď mechanicky, nebo ultrazvukem. Při tomto onemocnění se psovi doporučuje dávat tvrdá potrava, hračky mohou být třeba v podobě kousací kostičky se jménem, kterou najdete v e-shopu s chovatelskými potřebami iridog.cz.

Pozor na začervení škrkavkami

Škrkavky jsou asi nejběžnější parazité. Mohu se přenést jak na člověka, tak na dítě. Psy je proto nutné pravidelně odčervovat, aby se nemoci zabránilo. Ideálně by se mělo odčervovat až čtyřikrát ročně, nejméně však dvakrát ročně.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment