Jak vybrat ten správný obraz do interiéru

prodej obrazů

Přemýšlíte nad tím, že obohatíte svůj interiér o nějaký pěkný obraz, ale nevíte si rady? Přinášíme vám pár tipů, jak zjistit, který bude přesně ten pravý. Jsou to právě dekorace a bytové doplňky, které činí z každého domu či bytu útulné prostředí. Holé zdi rozhodně nepůsobí zabydleně a útulně, ať je místnost sebelépe vybavená vkusným nábytkem.

Jsou to především obrazy, které vytvářejí celkový vzhled interiéru. V dnešní době se výběru obrazů žádné meze nekladou. V minulosti jste skoro ve všech domech mohli vidět obrazy plné portrétů, zátiší či krajinek doplněných o vyřezávaný rám. Dnešní prodej obrazů je velmi pestrý. Moderní doba je trochu jiná a oblibě se těší abstraktní díla, vyobrazení měst, různých ulic a uliček, ale i přírodní témata. Ne vždy musí být výběr obrazů snadný.

Podle čeho řídit výběr obrazů

Obraz vybíráme podle osobních preferencí. Takový, který se nám líbí, a již z prvního pohledu máme z něj dobrý pocit. Vždyť jej budeme mít denně na očích. Lahodit musí nejen našemu oku, ale i interiéru. Inspirovat se můžeme ve výstavní galerii, kde uvidíme obrazy na vlastní oči.

Před výběrem si ujasníme, jaký typ obrazu vůbec chceme. Odvíjí se to nejen podle vkusu, ale i dalších obrazů, které už třeba v místnosti máme. Jestliže se v pokoji nachází historický motiv, moderní abstrakce by působila jako pěst na oko. Neméně důležitý je i fakt, zda má být obraz dominantou interiéru nebo pouhý doplněk, jež dokreslí celkovou atmosféru. S tím úzce souvisí velikost obrazu. Vybrat můžeme jeden větší nebo několik menších.

Do jaké místnosti obraz přijde

Dále se zaměříme na design místnosti a další doplňky. Jiný motiv bude lahodit kuchyni a jiný obýváku. Zohlednit musíme i barevné provedení. Na světlé stěně vynikne tmavší obraz a opačně. Velmi pestrý obraz by mohl narušit celkový dojem interiéru. Mimo stylu, barev a velikosti musíme rozhodnout o materiálu a technice. Může jít o obraz na plátně, kovu, dřevě, sklu. V potaz musíme brát i cenu. Chceme-li si ušetřit nějakou tu korunu, ideální je využít aukce obrazů, kde jsou mnohdy překrásná díla za hubičku. Stačí si jen vyčíhnout správnou aukci. Navíc si užijete i trochu toho adrenalinu. Přinést si domů takový úlovek určitě stojí za to.

Prodej obrazů

www.galeriekodl.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment