Jak platit na cestách?

Letos budete hodně cestovat?

Super, ale jak je to s platbami v zahraničí? Co je důležité:  jaké jsou kurzy, platit kartou či hotovostí? Nebojte se, poradíme.

Jsme čím dál tím víc zvyklí, že banky nám moc nepomáhají spíše naopak. Líčí na nás různé pasti, které zjistíme až pozdě. Proto je jasné, že se bojíme poplatků za výběr v bankomatu, nevýhodný přepočet měny atd atd.

V zahraničí určitě neplaťte korunou. Tento způsob zúčtování je velice nevýhodný, protože dochází k převodu mezi původní měnou a stanovením podle kurzu cizí měny což většinou stanovuje sám obchodník. Nejvýhodnější je platit měnou země kde jste na dovolené a převody nechat na bance.

Když to jde, plaťte kartou

Náklady za bezhotovostní převod mezi měnami jsou nižší, takže směnný kurz je výhodnější než při výměně ve směnárně. Pokud chcete platit co nejméně určitě si peníze neměňte ve směnárnách na letištích a v hotelech. Jejich kurzy jsou nejméně výhodné. Při platbách kartou se vyvarujte hlavně odcizení karty. Nikdy ji nedávejte obsluze v restauraci aby vám ji odnesla, zde může dojít k zneužití platební karty a bude zle. Z bankomatů vybírejte jen když jsou pod dohledem kamer a u kamenných poboček bank. Pro cesty do zahraničí je také vhodné mít nastavený limit aby si zloděj nepřišel na moc peněz.

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment