Jak na posílení imunity

Už je to tady! Konečně se blíží vysněná dovolená na horách. Do termínu odjezdu zbývá necelý měsíc. Jsme na sebe patřičně hrdí, že se nám povedlo sehnat ubytování za výbornou cenu. A naopak s neskrývanými obavami se pozastavujeme nad každým zakašláním či kýchnutím účastníků. Od těch malých až po velké.

Imunita

Imunita

A tak se zuřivě snažíme zamezit nákaze a ofouknutí všech zúčastněných a stresujeme tak nejen je, ale i sebe. Můžeme tak čekat, že neustálý psychický tlak nás natolik vyčerpá, že nakonec nějaké té nákaze podlehneme jako první.

Co s tím? V první řadě je potřeba si uvědomit, že nejsme schopni zabránit nějaké nemoci, aby propukla zrovna v týden naší vysněné rodinné dovolené. To zkrátka není v našich silách, chřipka patří k realitám všedního dne a s tím bychom se měli smířit. Dostat ji tak můžeme i na naší dovolené. Doma by to ale nebylo o nic lepší.

Nezbývá, než si v klidu sednout a popřemýšlet, čím se můžeme před chřipkou preventivně bránit. Základem je dobré zahřátí zvenku i zevnitř. Vhod nám tak přijde teplé oblečení, pořádné boty a rukavice, ale i horký čaj s trochou zázvoru do žaludku. Vyvarujeme se ale čerstvých citrusů, které v zimním období dávají tělu spíš zabrat a tzv. „ochlazují“.

Pokud nechceme nechat nic náhodě a sáhneme i po pomocníkovi na podporu imunity v tabletách, vybereme rovnou prostředek pro celou rodinu. Jak pro kojence, tak i pro dospělé. Nebudeme si tak přidělávat starosti s přemírou lahviček v zavazadlech. Takový je třeba Engystol, který aktivuje imunitu při virových onemocněních a obzvlášť účinný je při různých katarech horních dýchacích cest. Pomůže nám také při oparech a zvýší naši obranyschopnost v zátěžových situacích. U dětí může být takovou situací třeba nástup do školy či školky nebo změna prostředí a kolektivu. U dospělých třeba jen běžný pracovní den.

Čím Engystol přesvědčí? Je vhodný pro celou rodinu, kojence nevyjímaje a tak se nemusíme bát o jejich bezpečí. Dokonce je vhodný i k dlouhodobému používání. To nám sice nezaručí, že chřipku nedostaneme, ale výrazně to ovlivní její průběh a délku.

Dávkování: obvykle 3x denně 1 tableta nechat rozpustit v ústech, profylaxe u dětí před zátěžovým prostředím 2x denně 1 tableta po dobu 4-6 týdnů.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment