Hvar, Brač, Korčula, Pelješac: Kam vyrazit trajektem po Chorvatsku

Chorvatská republika je kromě vnitrozemí rozeseta i do několika ostrovů v Jaderském moři. Trajekty v Chorvatsku umožňují procestovat i ty části, kam se autem nedostanete. Největšími a pravděpodobně i nejvíce známými z nich jsou ostrovy Hvar, Brač, Pejlešac, Korčula a na jihu ostrov Lastovo. Ostrov Korčula je známý tím, že zde zde narodil benátský kupec a cestovatel Marco Polo. Všechny mají společné pláže olemované borovicemi a klidnou vodní hladinu. Přesto je každý z nich v něčem svůj a specifický. Dostat se můžete trajektem z Chorvatska také na jednodenní výlet do Itálie.

Trajekty v Chorvatsku často přepravují cestující na ostrov Hvar. Ten je znám svým historickým a kulturním centrem. Příhodné klimatické podmínky přejí přímořské a subtropické vegetaci, proto můžeme na ostrově vidět palmy a také oleandry, pro Chorvatsko ne příliš typické. Na ostrově Hvar také zastavuje linka na ostrovy Korčula a Vis. Kromě toho je odsud dobré spojení do Itálie.

 

Pelješac je druhý největší poloostrov po Istrii na území chorvatského Jadranu. Pro turisty je zajímavé navštívit horu Sveti Ilja, vysokou 961 metrů. Na tuto túru však nezapomeňte pevné turistické boty a dlouhé kalhoty. Vnitrozemí poloostrova pokrývají převážně vinice. Za středisko cestovního ruchu je považován na ostrově Pelješac městečko Orebič. Leží na jižním pobřeží, přímo proti historickému ostrovu Korčula. Poloostrov Pelješac mimo jiné přeje i vodním sportům, konalo se tu i mistrovství Evropy ve windsurfingu.

Poblíž Splitu se nachází ostrov Brač, kam také trajekty v Chorvatsku často rozvážejí své turistické návštěvníky. Na tomto ostrově jsou jedny z nejčistších pláží vůbec. Kromě jiného je ostrov bohatý i na středomořské rostlinstvo. Pro nadšené sportovce se tu najde jistě spousta možností – zejména windsurfing, jachting a potápění.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment