Hledám práci – realita absolventů

Konečně, mám diplom v kapse. Právě jsem úspěšně dokončil studium, ale trochu mě děsí, co bude dál. Hledám práci. Myslel jsem si, že se mi to nestane, že hned po studiu nastoupím do nějaké prestižní firmy a čeká na mě nádherná budoucnost v podobě úspěšné kariéry. Realita je však v současnosti trochu jiná. Budu si muset vytvořit nějaký systém, abych co nejefektivněji a nejrychleji našel vhodnou práci. Ale co teď? Ze všeho nejdříve jdu tedy na pobočku úřadu práce, abych nemusel platit povinné zdravotní pojištění.

Hledám práci

Jak si efektivně najít práci

Už nejsem student, být bez práce je pro mne noční můra, ale alespoň, že mám jasnou představu o fungování pracovního trhu a o tom, co mám vlastně dělat. Zkusím tedy stručně popsat, jak si právě hledám práci. Doufám, že to pomůže i dalším absolventům, kteří jsou nebo budou v podobné situaci. Pokusím se uvést několik užitečných rad a tipů, které mohou absolventům usnadnit cestu při hledání práce. Pokud prý směřujeme své hledání správným směrem, můžeme najít práci snadněji, než si myslíme.

Tipy a rady pro správný směr hledání

Jak tedy hledám práci v současnosti já? Někde jsem se dočetl, že aby bylo hledání práce úspěšnější, můžete si zveřejnit svůj životopis online, kde si vás mohou najít konkrétní zaměstnavatelé. Tak jsem to udělal. Dále jsem se zaregistroval v personální agentuře, která bude vyhledávat práci za mě. To zní skvěle. Ještě jsem rozhodil sítě po známých, rodině a již bývalých spolužácích, abych zvýšil své šance. Zjišťuju ale, že se do toho musím vložit sám a základem úspěchu je efektivně si zorganizovat čas.  Bez aktivního vyhledávání to zkrátka nepůjde, a tak hledám práci zejména na internetových pracovních portálech, stránkách atraktivních zaměstnavatelů, novinách a sleduju možnosti trainee programů, stáží v zahraničních firmách a veletrzích pro studenty. Doufám a věřím, že práce snů na mě čeká a že ji brzy najdu.

Personální agentura Žirafa.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment