Herní počítač není jen na hraní

V současné době jsou počítače nezbytnou součástí každé domácnosti. Ať už se jedná o notebooky nebo klasické stolní počítače. Na trhu existuje mnoho druhů počítačů, které se dělí podle následujícího:

 • Pracovní – pracovní počítače, které jsou vhodné do kanceláře. Tyto počítačové sestavy jsou vybaveny různým účetním systémem a jsou vytvořeny pro pokročilé nastavení sítě.
 • Domácí – běžné počítače, se kterými se shledáte úplně všude. Dnes se klasické stolní počítače doma zaměňují za notebooky. Každý člen rodiny má svůj vlastní a velikou výhodou je přenášení z místnosti do jiné, i tak stolní počítače úplně nezanikly.
 • All in One PC – existují také počítače, které mají svoji počítačovou sestavu propojenou do jednoho zařízení s monitorem. Šetří se tak místo na pracovní stole. Často v jejich základním vybavení je dotykové ovládání, které je snadnější pro manipulaci.
 • Mini PC – mini PC vám ušetří místo na stole a dají se využít pro běžné domácí i pracovní úkony.
 • Herní – při zmínce o počítačích se také nedá opomenout herní počítač, který bývá velice důležitým předmětem prodeje každé prodejny s elektrem.

Přednosti herních počítačů

Pokud máte doma herní počítač, tak kromě her ho můžete také využít na běžné činnosti. Kvalitní herní počítač stojí mnohem více než běžné, a proto také přináší značné výhody, které lze využít i při běžném užívání.

 • Rychlost – herní počítače bývají rychlejší, aby zvládaly rychlé proměny při hraní. Můžete se tak spolehnout, že zapínání bude mnohem rychlejší, stejně jako spouštění všech programů. Důležité je však také rychlostní připojení k internetu.
 • Paměť – herní počítače mají celkově větší paměť, která se dělí na dvě různé. Na jednu se ukládají veškeré programy, které počítač má, na druhé se ukládají hry, fotografie, filmy apod. Můžete tak počítač využívat na ukládání mnoha fotografií a zároveň mít nainstalovaných více ekonomických programů do práce.
 • Lepší grafika – pokud si vyděláváte programováním, bude se vám hodit kvalitní grafika. Můžete také využívat 3D modelování.
 • Vybavení počítače – ke každému počítači budete potřebovat myš a klávesnici. Herní klávesnici bývají podsvícené, můžete tak využívat psaní i při horším světle.
 • Procesory – důležité je, že jejich výkonnost je dostatečná ke grafické kartě. Počítač pak využívá celkového potencionálu.
 • Zvuková karta – zvuky jsou součástí základní desky. Pokud ale budete potřebovat například k podnikání lepší zvuk, musíte si dokoupit ještě reproduktory nebo sluchátka.
 • Monitor – k hernímu počítači se využívají větší velikosti monitorů. Můžete si tak na monitoru nechat otevřených více oken zároveň, a budete na vše vidět.

Repasované počítače

Repasované počítače jsou počítače, které jsou nabízeny jako použité zboží. Prošly nějakou opravou, profesionální kontrolou nebo byly znovu uvedeny do provozu. Výhodou tak bývá velice nízká cena.

 Jeho sleva je až 60 % původní ceny nového počítače. Jako repasovaný počítač lze koupit i zcela nový, který byl pouze dlouhou dobu vystavován, takže i tento můžete mít za skvělou cenu. Počítače, které se prodávají jako repasované mohou být také velice kvalitní.

Dříve mohly být používány ve velkých firmách, které si připlatily za kvalitu a součástky zůstaly původní.

Autor: inComputer.cz

Profi články
 • 4
  Shares

Leave a comment