PODLAHOVÉ TOPENÍ

DOPŘEJTE SI KVALITNÍ PODLAHOVÉ TOPENÍ

Chcete profesionálně vytápět prostory v bytě nebo domě? Seznamte se s výhodami typickými pro podlahové topeníElektrické podlahové topení může být jediným naplno využitelným zdrojem tepla ve Vašem domě nebo ve firmě. Topný podlahový systém by měl pokrývat dostatečnou část místnosti, ale není nutné instalovat topný podlahový systém po celé ploše. Obecně se dá mluvit o dvou třetinách plochy. Pro tento účel potřebujete fixovat na plochu podlahy specifické odporové topné kabely.

Nainstalování vypadá tak, že bude vyvedena ohebná hadice do vytápěné plochy v minimální délce padesáti centimetrů. Poté dojde k zalití stavební hmotou a jakmile vše vytvrdne, můžete se bez problému pustit do instalace termostatu pro regulaci teploty. Potřebný tepelný výkon pro danou místnost se určuje na základě tepelných ztrát pomocí výpočtů. Například pro koupelny je vhodné mít 150-160W/m2, pro obývací pokoje 130W/m2 a pod plovoucí podlahy 100W/m2Podlahové topení vás nijak neomezuje, protože si realizaci můžete dopřát takřka všude. Hodí se i do panelových domů, kde probíhá rekonstrukce.

Topné rohože zajišťují rychlý ohřev podlahy a náklady na provoz se tak snižují na minimum. Jedná se o trvanlivý a spolehlivý sortiment. Montáže probíhají velmi rychle a jednoduše, k fixaci slouží samolepící pruhy. Na trhu si lze pořídit interiérové i venkovní typy se zárukou až deseti let.

Pro elektrické podlahové topení se využívají topné kabely, regulující teplotu a výkon v závislosti na prostředí. Výběr topných kabelů je téměř neomezený. Kabely se rozdělují podle výkonu na 5W/m, 10W/m, 18, 20W/m, 25, 30W/m. Rovněž jsou k dostání samoregulační topné kabely se zástrčkou, samoregulační topné kabely – metráž a inteligentní kabel do okapu. Topné kabely mohou ochránit vaše okapy, střechy, žlaby, úžlabí a svody před ledem a sněhem.

Home and Garden

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment