Čeští senioři stále více cestují

Dávno už neplatí, že věk, kdy se už pyšníte vlastními vnoučaty, by měl znamenat, že dovolenou můžete trávit maximálně ve společnosti dětského brouzdaliště a skákacího hradu, protože se uvolíte k prázdninovému hlídání nejmladších členů rodiny. Čeští senioři si dokáží zasloužené volno stále více vychutnat po svém a prožívají ho aktivně.

Na dovolenou jezdí senioři rádi, ale levně

Milujeme cestování, tuzemští důchodci se v tomto směru dokonce řadí mezi evropskou špičku a už se nám podařilo úspěšně dohnat například svoje německé sousedy. V rámci Evropské unie dokonce tvoří třetí nejvyšší podíl osob ve věku nad 65 let, které tráví noci mimo domov. V ČR je to pak hned čtvrtina z celkového počtu domácích turistů. Větší oblibu tak má cestování už jen na Kypru a ve Francii.

Platí ovšem, že Češi se intenzivně snaží, aby je jejich koníček vyšel levně. Dostáváme pověsti spořivého národa a za cestování v rámci EU utrácíme vůbec nejméně, konkrétně 13,7 eura na osobu za den. Tomu odpovídají i cíle našich cest. Zůstáváme totiž povětšinou doma. Pouze 11 % míří do zahraničí. Což je pod celoevropským průměrem.

Senior se stává objektem zájmu cestovek

Trendu už si všimly i cestovní kanceláře a stále více jich cílí na věkovou skupinu starší pětapadesáti let. A to i z toho důvodu, že mladší generace se má sklony při svých cestách bez těchto služeb obejít a vyrážet „na vlastní pěst“. Senior se tak stává atraktivním cílem. Dnešní cestovky nabízejí této klientele poměrně pestré možnosti vyžití. Dlouho tento cílový segment přitom patřil k poměrně opomíjeným, a to především z důvodu bonity takového klienta. To už však dávno neplatí. Mnoho osob z této kategorie je navíc velmi aktivní a rozhodně se tak nedá říci, že by si přálo strávit dovolenou pouze na pláži. Nabídka je vskutku pestrá – od jógy přes horskou turistiku.

Ostatně, charakteristické nákupní chování Čechů obnáší pořízení dražšího zájezdu, nešetříme například na ubytování v kvalitním hotelu. Typický český turista tak zaplatí průměrně 13 700 Kč, kdežto senior investuje o 2 500 Kč více. Méně peněz už jsou ale hosté v tomto věku následně ochotni vydat v dané destinaci.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zpravycz.cz

Onlinepraha.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment