Celulózová izolace pro ochranu novostaveb i starších budov

V případě, že jste se pustili do izolování staršího domku a hledáte ideální, nezávadný a spolehlivý materiál, budete se porozhlížet po nejvhodnějších systémech a technologiích. Pokud si přejete současně se střechou ochránit i stěny, celulózová izolace vám bude výtečně vyhovovat po všech směrech. Pro ty, kteří si domek teprve nově budují, je tato izolace rovněž skvělou možností. Vysvětlíme si proč.

Izolování spár, nepřístupných míst i celých ploch

Foukaná celulózová izolace je významným řešením izolování špatně přístupných dutin, omezuje nedostatky jako tepelné mosty a špatně izolované prostory. Nepřístupné prohlubně se nafoukáním celulózy krásně zaplní a zamezí dalšímu srážení vodních par na stropních konstrukcích. Tepelně-zvuková izolace se nanáší technologií foukání speciálním strojem. Během aplikace nevzniká žádný odpad, je zdravotně nezávadná a není třeba dalších stavebních úprav. Celulóza, která je aplikována do spár ve střešních konstrukcích i fasádě, je vysoce žáruvzdorná a pyšní se dlouhou životností bez závislosti na roční období a nepříznivé počasí.

Další výhodou je, že na celulózové izolaci si nepochutnají hlodavci, škůdci ani jiná zvířata. Tím, že je rezistentní vůči hnilobám a plísním, lze ji s úspěchem používat jako revoluční izolační hmotu u novostaveb, ekologických budov i u starších objektů. Foukaná izolace je odolná také vůči hluku a působení UV záření. Ekologický, přírodní materiál Climatizer Plus, jenž se pro foukání používá, je materií, která k nám přišla v 70. letech minulého století z Kanady, kde se její vlastnosti již dávno osvědčily. Tím, že se v Česku používá už od roku 1991, dosáhl svého renomé prokázáním samých pozitivních vlastností. Proto se na materiál poskytuje dvacetiletá záruka.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment