Blahodárné účinky rostlinných olejů na náš organismus

Opravdu kvalitní rostlinné oleje obsahují nenasycené mastné kyseliny, zejména omega 3 nenasycené mastné kyseliny. Ty mají mnoho prospěšných účinků. Patří k nim prevence před civilizačními chorobami, protizánětlivé účinky, zlepšují proces regenerace organismu, podporují růst svalů, chrání srdeční sval, urychlují odbourávání tuků, snižují hladinu cholesterolu, Neprospívají však jen fyzickému tělu, ale také naší psychice. Zlepšují duševní zdraví, fungují proti depresím. V naší běžné stravě jich ale většinou není dostatek. Proto je dobré si jejich příjem vědomě doplňovat.

Skvělým doplňkem stravy je například čerstvý lněný olej. Je maximálně účinný při prevenci srdečných onemocnění, čistí cévy od tukových nánosů, zvyšuje imunitu, posiluje trávení, pomáhá při zácpě, podporuje zdravou kůži, přirozený růst nehtů i vlasů. Tímto jeho dobrý vliv nekončí. Je výborným pomocníkem při léčbě neplodnosti, impotence a efektivně zmírňuje menstruační křeče.

Aby byla jeho kvalita a účinky zaručeny, je nutné dodržet několik pravidel. Je třeba jej užívat skutečně čerstvý, to znamená mít na paměti to, že jeho trvanlivost je dva až tři měsíce. Olej se nesmí zahřívat, proto je nezbytné ho přidávat do jídel až úplně na konec. Pro zachování jeho vlastností se skladuje v temnu a chladu. Nejlepší místo pro jeho uchování je lednice a v ideálním případě by měl být v tmavé nádobě. Protože je náchylný k oxidaci, je potřeba vědět, že pokud by zhořkl, už jej není vhodné používat, na organismus by měl negativní účinky. Podpořil by totiž vznik volných radikálů v těle. Ten nejkvalitnější lněný olej není průmyslově vyráběn, naopak je lisován za studena. Nehledí se na výnos, ale na kvalitu.

Doporučené množství jeho užívání jsou dvě až tři kávové lžičky za den, přidané do pokrmů. V případě, že si nejprve budete potřebovat na jeho chuť zvyknout, můžete jej kombinovat s jiným kvalitním rostlinným olejem. Opravdu kvalitní rostlinné oleje jsou našemu organismu vždy prospěšné.

Profi články
  • 4
    Shares

1 Comment on Blahodárné účinky rostlinných olejů na náš organismus

Leave a comment