Během chvilky na mizině, nepodceňujte pojištění majetku a odpovědnosti

Během pár hodin může váš domov lehnout popelem. Stačí jeden den a povodeň zničí vaše celoživotní dílo. Stačí jeden velký poryv větru a váš dům je bez střechy. Chvilka nepozornosti při lyžování v Alpách a vaší vinou někdo přijde k vážnému zranění. Jen několik málo příkladů, kdy můžete přijít během chvilky o nemalé peníze, leckdy až o miliony. Těmto případům nikdy nelze ani přes naprostou opatrnost úplně zamezit, lze však minimalizovat jejich dopady kvalitním pojištěním majetku a odpovědnosti.

Pojistěte si dům, byt i garáž

Hlavní je mít sjednané patřičné majetkové pojištění. To lze sjednat na rodinný dům až se dvěma byty, byt v osobním vlastnictví, rekreační objekt, domácnost, ale také např. na nemovitost, která je teprve ve výstavbě nebo na vedlejší budovy (garáž nebo stodolu).

Pojištění nemovitosti a domácnosti patří mezi základní majetková pojištění, která kryjí škody způsobené požárem, povodní, záplavou, vichřice a dalšími živly, stejně jako zloději nebo vandaly. V rámci tohoto pojištění jsou kryté i škody způsobené sprejery nebo poškození elektroniky bez limitu.

Za zlomek náhrady škod

A na kolik takové komplexní pojištění přijde? Částku si lehce spočítáte na kalkulačce pojištění majetku, kde si můžete nové pojištění dokonce sjednat online. Jisté je, že roční pojistné je pouhým zlomkem částky, na kterou se mohou vyšplhat škody při nenadálé události nebo při řádění přírodních živlů. Při sjednání pojistky online je platná již od následujícího dne a pojistné je možné platit měsíčně, čtvrtletně, pololetně nebo jednou za rok.

Pojistěte svou nepozornost

Škody se však nestávají pouze vlivem přírodních nebo nekalých živlů, ale újmu na majetku nebo zdraví můžete způsobit také vy sami svou neopatrnosti nebo nepozorností. Pro takové případy je nutné mít pojistku na blbost, která řeší právě nehody při sportu, nechtěné poškození cizích věcí, ale i vytopení sousedů. Kvalitním pojištěním majetku a odpovědnosti nehodám nepředejdete, ale když už se stanou, budete mít jistotu, že o vás bude postaráno. Díky asistenční službě dokonce nonstop.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment