Když se rozčílíte, nehledejte automat na kávu

automat na kávu

Konflikty nás dostihují mnohdy častěji než bychom si přáli. Ať už se jedná o kolegu, sousedku, švagrovou či úplně cizí osobu. Mnohokrát se nám v životě stane, že nás někdo totálně vytočí. Ovšem než se začnete rozčilovat, zhluboka se nadechněte. Počítejte do desíti, když bude potřeba i více a dejte si sklenku čisté vody.

Káva se pojí k příjemným okamžikům

Mnoho lidí se mylně domnívá, že mu káva, která patří k oblíbeným nápojům, zlepší náladu. K tomuto závěru dospívá mnoho lidí z prostého důvodu. Kávu máme spojenou s příjemnou chutí, vůni a mnohdy i pěknými okamžiky. Ovšem ve chvíli, kdy nám vyletí tlak nahoru, káva jeho stoupání ještě urychlí. Mohla by nastat situace, že ucítíte bušení na spáncích a chuť kolegu zatlouci, jako hřebík. V žádném případě nehledejte automat na kávu, když vás někdo rozčílí. To chce v prvé řadě čerstvý vzduch a sklenici pramenité vody. Nemáte-li možnost jít na krátkou procházku, otevřete si alespoň okno a nasávejte čerstvý vzduch.

Automat na kávu vyhledejte, až budete v klidu

Kávové automaty jsou určitě bezvadnou záležitostí, ale ne ve chvílích hněvu, kdy samo o sobě dochází ke zvýšení tlaku v důsledku stresu a navíc i účinkem kofeinu. Takto lze snadno navodit rizikovou situaci pro váš krevní oběh. A určitě vám žádná hádka nestojí za to, aby s vámi šlehlo. Jestliže se chcete kávou naopak povzbudit, jsou ideální malé šálky několikrát za den než jeden kyblík kafe ráno. Je prokázáno, že kofein v menších dávkách působí lépe na příslušná mozková centra. Ideální jsou v tomto případě kávové kapsle, protože si zajistíte vždy stejné množství, sílu a chuť kávy.

Reakce na kávu se různí u pravidelných či příležitostných konzumentů. Takže pokud uvidíte kolegyni, která se právě rozlítila, až jí hoří tváře a víte, že nepije kafe, byl by omyl jí brát na office coffee v pracovní přestávku. Ideálně otevřete okno, nabídněte čistou vodu a svou kolegiální podporu.

Automat na kávu

www.n-a.cz

 

Profi články
  • 4
    Shares

1 Comment on Když se rozčílíte, nehledejte automat na kávu

Leave a comment