7 triku jak zvládnout angličtinu za měsíc

Až tři čtvrtiny zaměstnavatelů vyžadují znalost Anglického jazyka. Tedy alespoň ty nejnutnější základy a představte si, že to lze zvládnout za pouhý měsíc. K tomu, abyste se naučili hovořit plynule, je bezesporu nutná mnohem delší doba. Ovšem se základy si bohatě vystačíte a tyto znalosti využijete i při cestování do zahraničí, byť by třeba letní dovolenou k moři. Angličtina patří k celosvětovému jazyku a domluvíte s ní téměř všude. Jak zvládnout tyto začátky je námětem dnešního článku. Připravili jsme si pro vás 7 triků, jak proniknout do tajů tohoto jazyka.

Angličtina

Angličtina

Angličtina online

Díky internetu je dnes možné i nemožné. Stačí si zadat angličtina online a vyjede vám tucet nabídek. Některé online kurzy jsou i zdarma, a to se týká právě základů angličtiny. Jedná se anglická slovíčka, základní fráze, barvy, čísla či pojmenování různých profesí. Pokud denně věnujete alespoň 10 minut svého času naučením se krátké věty a třem novým slovíčkům, budete za měsíc umět základy.

Angličtina pro samouky

Další možností je angličtina pro samouky. Existuje několik způsobů, ze kterých lze vybírat. Ať už knížky nebo formou emailu či SMS. Denně vám takto na uvedené číslo či emailovou adresu přijdou ze dva/tři úkoly. Koupit si můžete také CD nebo najít základy na youtube. Jediné co vás to bude stát je váš čas, snaha a úsilí.

angličtina
Angličtina pro začátečníky

Angličtina pro začátečníky se v dnešní době téměř všude nabízí zdarma. Zjistíte-li, že vás baví pronikat hlouběji do tohoto tajemství, lze si zaplatit poté kurz pro pokročilé. Začátečník by měl zvládnout představení se, říci, kde bydlí, že má hlad či žízeň, případně jak najde tu a tu cestu + důležitá slovíčka. Slovní zásoba by se měla nenásilně a postupně rozšiřovat.

Čtení dětských knížek

Věřte nebo ne, začátky se naučíte i za pomocí dětských knížek. Mnoho lidí výuka odradí, když je zbytečně složitá. Malé děti se neučí žádnou gramatiku, ale nejdříve lehká slovíčka, rýmovačky a skládání vět. Zkuste začít angličtinu nenásilnou formou a učit se například zároveň se svými dětmi.

Filmy s titulky

Další možností jak překlenout nenásilně anglické fráze a slova je sledování filmů, kde jsou vloženy titulky. Uslyšíte jak danou větu či slovo vyslovují a přitom si přečtete, co vůbec daná osoba sděluje. Udělejte si filmový víkend a klidně si slovíčka zapisujte přitom do deníčku.

Písničky s překladem

Pokud nemáte zrovna chuť sledovat film, stačí si pouštět oblíbené písničky, kde nechybí překlad. Rovněž si nezapomeňte zapisovat anglická slovíčka a fráze, která vás nejvíce osloví. Včetně toho, co znamená název písničky apod.

Poslouchání anglického rádia

Poslouchejte, vnímejte a uvolněte se. Ideální je poslouchat anglické rádio či sledovat anglické pořady. Ze začátku vám to nejspíš příliš moc dávat nebude. Ale po krátkém čase v kombinaci s čtením dětských knih nebo sledováním angličtiny online zjistíte, že sem tam nějakému slovíčku již rozumíte. Nepřestávejte s tím a udělejte si z toho zvyk.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment