Získejte zahradní vybavení výhodně!

Jaro je tu a zahrádkářská sezóna startuje. Ať už jste tedy vášnivý chatař, nebo s láskou pečujete o zahradu u rodinného domu, je ten nejvyšší čas zařídit si posezení podle vašich představ. Prošli jsme za vás nabídky a podívali jsme se na zoubek zahradnímu nábytku. Který typ se nejvíce vyplatí? A jak jej rychle a levně pořídit z pohodlí vašeho domova?

Plastový nábytek

Pokud se chceme pohybovat v těch nejpříjemnějších sférách pro vaši peněženku, tak je jasnou volbou plastový nábytek, který má kromě ceny také další řadu výhod. Těmi jsou lehkost při přenášení a naprostá voděodolnost. I v plastových verzích se dají navíc najít skutečně nádherné kousky, jako například tento plastový set Atlanta Balcony Grafit, který vyniká především svým designem připomínajícím populární ratan.

zahrad.náb

Hliník, ocel a další slitiny

Pokud chceme ale spojit lehkost a zároveň odolnost, určitě musíme zavítat do kategorie kovů. Při přihlédnutí k poměru cena/výkon pak vychází jednoznačně nejlépe odlehčený hliník v kombinaci s kvalitními textiliemi. Výsledná cena se pak liší především podle použitých materiálů.

Jako příklad jsme vybrali praktické zahradní polohovací křeslo, které je díky možnosti nastavení do 7 poloh vhodné jak k relaxaci po dobrém obědě, tak pro delší posezení s přáteli.

zahradní n

Dřevěný nábytek

Dřevěné provedení je pak zřejmě to neklasičtější, co si můžete pořídit. Přírodní dřevo prostě do našich zahradních posezení patří. Mohou zde být ale propastné cenové rozdíly, kdy vás může dřevěný zahradní nábytek vyjít na pár tisíc, ale také na desetitisíce za jednu sestavu. Vždy je to především o základním materiálu a jeho kvalitě, dostupnosti, přednostech.

Obecně platí, že čím odolnější druh dřeva, tím dražší. Z měkkých dřev je určitě častou variantou smrk a borovice, jejich životnost poté určuje především kvalita a druh povrchového ošetření. Střední cestou pak jsou populární duby a tu luxusní pak reprezentuje například vysoce kvalitní TEAK, který naopak potřebuje jen minimální ošetření.

Netradiční provedení

A aby to nebyla jen nuda o materiálech. V nabídkách internetových obchodů se dají nalézt i skutečně originální kousky. Tenhle stylový dětský zahradní nábytek jsme našli na stránkách internetového obchodu finlist ve kterém najdete vše pro dům, bydlení a volný čas za atraktivní ceny.

zahradní nábytek

Obecně se dá říci, že pokud máte vaše posezení zastřešené a s pevným podkladem, nemusíte se bát ani měkkých dřevin, nebo nejlevnějších plastových variant. Pokud ale bude váš zahradní nábytek vystaven přírodním vlivům dlouhodobě, rozhodně se vyplatí zainventovat do hliníkových variant, nebo odolnějšího dřeva. Vyplatí se také nakupovat celé sestavy, které ve většině případů vyjdou levněji, než koupě jednotlivých kusů.

Nabídka je skutečně široká a na vás tak zůstává pouze rozhodnout, na čem budete trávit svůj čas odpočinku a relaxace.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment