Zahrady podle individuálních představ

Realizace zahrady

Zahrádka představuje pro každého člověka něco jiného. Zatímco jeden považuje zahradu za svůj koníček a vášeň, druhý pouze za relaxační a okrasnou zónu. V obou případech se jedná o balzám na duši, protože příroda a zeleň vždy působila na člověka uklidňujícím dojmem.

Někoho prostě baví přiložit ruku k dílu a pracovat na své zahradě. Ovšem jsou i tací, kteří si zahradu jen neradi pojí s jakoukoliv lopotou, vypléváním, střiháním, řezáním či kácením. Ať je to jak chce, krásnou zahradu může mít dnes úplně každý. Dokonce i ten, který nepozná růži od petrklíče.

 

 

Realizace

Realizace zahrady, terasy

Realizace a údržba zahrad

Realizace, údržba zahrad a teras se dá dnes provádět na zakázku, kdy veškerou práci přenecháte profesionálům. Služby v oboru zahradní a krajinářské architektury jsou v dnešní uspěchané době velmi vítané. Ne každý po příchodu z práce má chuť a energii trávit prací na zahradě. Místo toho si raději vychutná zelený čaj obklopen květenou. Navíc laik jen stěží rozezná, jaké rostliny se hodí do jakého terénu nejen vizuálně, ale i tak, aby se samotným rostlinkám dobře vedlo.

 

 

Realizace zahrady

Realizace zahrady

Vertikální zahrady – pastva pro oko

Mimo klasické zahrádky a skalek, které všichni dobře znají, patří k hojně pěstovaným vertikální zahrady. Jedná se o speciální instalaci živých rostlin na stěnu. Vhodným výběrem rostlin lze dosáhnout i plastičnosti stěny. Pro tento účel se používají plazivé a převislé rostliny či rostoucí do výšky. Skutečně z vás nemusí být zahradník a ani nemusíte do speciálního kurzu. Nemáte-li zahradu, vzdávat se kytek rozhodně nemusíte. Pěstovat se mohou také v interiéru.

Pronájem květin i s údržbou

Interiérovou zeleň i bez patřičných znalostí umožní pronájem květin. Ačkoliv vám to zní možná divně, skutečně je možné pronajmout si zeleň bez nutnosti jakékoliv péče o ní. Ať už jde o kancelář, rodinný dům, recepci či vstupní halu. Pronájem květin zahrnuje i pravidelnou péči po celou dobu, kdy budete mít zeleň v pronájmu.

 

 

 

 

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment