Vybíráme online seznamku a vyhledáváme ty správné lidi

Ano, jednoznačně a absolutně nelze říct, že jedna seznamka je nejlepší a jiné horší, pokud nepočítáme takové ty weby, které se jako seznamky tváří, ale jejich jediným cílem je dostat z vás registraci a přesměrovat za provizi na nějakou jinou placenou službu, kde už se můžete seznámit, ale za nějaký ten poplatek. Nás ale zajímají jen solidní seznamky a rádi se s vámi podělíme o užitečné tipy, takže čtěte dál.

Kterou seznamku vybrat a kterým se vyhnout

Pokud bychom měli rovnou nějakou konkrétní doporučit, tak nás zaujala česká online seznamka randino.cz, která vyniká svou přehledností, jednoduchostí ve všech směrech, a hlavně zde nenajdete žádné skryté háčky. Navíc svůj profil můžete kdykoliv skrýt, nebo svůj účet úplně smazat.

Obecně můžeme doporučit každou seznamku, kde si můžete alespoň částečně prohlédnou nějaké uživatele, základní funkčnost není podmíněna registrací, nebo dokonce nějakou platbou pomocí vaší karty. Dobré je také nahlédnout do obchodních podmínek a kontaktů. Pokud je provozovatelem nějaká zahraniční společnost, je vhodné být pozornější a obchodní podmínky zkontrolovat důkladněji. Ne nutně to musí být špatná seznamka, ale rozhodně si dávejte pozor.

Čím víc seznamek vyzkoušíte, tím je větší šance, že objevíte svůj vysněný protějšek. Spousta lidí na sebe narazilo třeba jen na malé komunitní seznamce, která je navíc jen jako okrajová sekce nějakého většího portálu, který se zaměřuje na nějakou konkrétní skupinu lidí.

Vyhledávejte chytře, seznamka je totiž jen o lidech

Vyhledávání by mělo být na seznamce, ale nejen tam, všemocné a měli byste během pár okamžiků dostat pouze takové výsledky, které vás zajímají. Může se ale velice snadno stát i na té největší seznamce, že zadáte několik předvoleb, stisknete tlačítko pro vyhledávání a ono nic, prostě vám to nikoho nenajde. Kde se asi stala chyba, co s tím?

Spousta lidí nevyplní údaje pravdivě. Ne každý chce třeba vyplnit, že je zadaný, nebo dokonce v manželství, takže tam raději nevyplní nic, nebo uvede, že je svobodný. Nebo vyplní, že je rozvedený, ale vy hledáte pouze svobodné a třeba dokonalý protějšek podle vašich představ vám unikne, a přitom by vůbec nevadilo, že je tento uživatel rozvedený. Chceme tím pouze nastínit, abyste předvolby ve vyhledávání postupně upřesňovali a počítali s podobnými situacemi.

Pro začátek stačí bohatě vyplnit pouze pohlaví, věk od – do a lokalitu, pokud na ní záleží. I tady je dobré začít třeba krajem, než tam hned dát město. Spousta uživatelů totiž často zadá větší okresní město, než to, ve kterém skutečně žijí. Následně už můžete zkoušet přidat další předvolby a sledovat, jak se to projeví na výpis uživatelů.

Stejně tak berte typ vztahu s nadhledem. Mnoho lidí vyhledává někoho třeba jen na pokec, dopisování, nebo pro nějakou společnou aktivitou, ale to vůbec neznamená, že z toho nemůže vzniknout cokoliv dalšího, takže opravdu nesvěřujte své štěstí v seznamování naplno předvolbám vyhledávání.