Vanu nebo sprchový kout? My vám poradíme

Chystáte-li se rekonstruovat koupelnu, pak nejspíš přemýšlíte, zda se nadobro zbavit staré vany a pořídit si krásný nový sprchový kout. Ono má v podstatě obojí své klady a zápory. Ideální by bylo, kdyby se našlo místo jak pro vanu tak sprchový kout.

V případě, že jste na vážkách, si zkuste odpovědět na několik následujících otázek, třeba to vaše rozhodnutí usnadní. Záleží jednak na prostoru, kterým disponujete a na faktech, co vše bude v koupelně umístěno. Zda tam chcete dvojité umývadlo, pračku, koš s prádlem, koupelnový nábytek a další doplňky. Možná vás uchvátily parní či masážní boxy, které se instalují do sprchových koutů. Ovšem na své priority si už musíte odpovědět sami.

fotolia-40960322-xsb-400x281

Jsou v domácnosti malé děti?

Máte-li doma malé děti, pak je volba jednoznačná. Zcela určitě uvítáte vanu, kde se děti vyřádí a koupání je pro ně i zábava. Navíc nejednou budete muset ještě předtím, než vložíte dětské prádlo do pračky použít vanu. Už se vám určitě mnohokrát stalo, že jste doma měli místo roztomilé holčičky kuličku bláta. O chlapcích ani nehovoře.

Bydlí s vámi i staří lidé?

Nezřídka se stává, že mnoho rodin žije se svými rodičem či rodiči o které pečují, pod jednou střechou. Právě zde jsou sprchové kouty ideálním řešením. Jednak starý člověk nemůže pobývat dlouho ve vaně s horkou vodou, navíc hrozí uklouznutí. Pokud se stane, že se v jedné domácnosti nachází malé děti i staré osoby i zde existuje řešení.

hlavni-sanita-400x281

Vana se dá zasadit do podlahy tak, aby starý člověk neměl problém do ní vlézt a neměla by být příliš hluboká. Dno vany opatříte protiskluzovou podložkou. Vanové zástěny jsou skvělým pomocníkem, a tak získáte vlastně dva v jednom. Vanu i sprchový prostor. V tomto případě nezapomeňte i na důležité doplňky, jako jsou madla.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment