Účetnictví

Účetnictví – jednoduše a obecně

Účetnictví je ve své podstatě evidencí změn aktiv a pasiv subjektů a osob, neboli přehled o změnách majetku a zdrojích, ze kterých byl onen majetek nabyt. Hlavním cílem je získat informace a přehled o příjmech, výdajích a o změnách majetku v určitém časovém období. Firmám a podnikatelům slouží tento přehled ke sledování jejich ekonomické situace, k vyměření daní odváděných státu a také jako důkazní materiál při právních sporech.

 Vedení účetnictví

Vedení účetnictví je klíčovou operací firem a podnikatelů. Bez kvalitního zpracování velkého množství informací o majetkových a finančních změnách by firmy začaly velmi rychle ztrácet přehled o ziscích, poptávkách, pohledávkách atd. V současnosti mají firmy dvě možnosti, jak vést své účetnictví. Tou první je platit si vlastního účetního, který však jako jediná osoba není vždy schopen řešit i všechny související právní a personální náležitosti. Zejména větší firmy pak potřebují zaměstnávat více účetních, kteří mezi sebou musejí vzájemně spolupracovat. Druhou možností je dobrá účetní společnost, která všechny aspekty účetnictví řeší komplexně. Není divu, že mnoho malých i velkých firem využívá právě účetních společností, které pro ně představují vyšší záruku korektnosti a legitimnosti, než individuální účetní provozující živnost.

 Účetní společnost CACS

Účetní společnost F-Chain zajišťuje komplexní účetní, účetně-právní a účetně-personální servis. Jinými slovy se jedná o vedení klasického účetnictví, daňového a mzdového účetnictví, právních náležitostí, účetních auditů atd. Nezávisle na vedení účetnictví lze také využít odborného poradenství. Účetní služby nabízí společnost CACS nejen v České republice, ale také v Rusku a Ázerbájdžánu již od roku 2002. Za tu dobu se jí podařilo ujít pěkný kus cesty a získat mnoho cenný zkušeností s poskytováním účetních služeb.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment