Jak na testování binárních opcí

Mnoho začátečníků v burzovním obchodování začne s binárními opcemi a brzy s nimi také skončí kvůli špatné přípravě. Hlavním problémem bývá podceněné testování na demu.

Binární obchodování je na první pohled jednoduché, protože se před každým obchodem rozhodujete, pouze zda zvolit opci Call nebo Put, tedy zda cena podkladového aktiva ve stanoveném časovém intervalu poroste nebo klesne.

Ovšem když hned začnete obchodovat se skutečnými penězi, zjistíte, že i když volíte jen mezi dvěma možnostmi, dosahovat zisků není snadné. Ale to je chybný začátek, protože správně by první kroky měly vést na demo účet pro binární opce.

Na něm totiž můžete zkoušet a testovat bez omezení, aniž byste riskovali vlastní peníze. Bohužel nemalá část obchodníků tuto etapu přeskočí, ať už z důvodu netrpělivosti nebo z nedostatku informací o tom, jak obchodování skutečně funguje.

Binární opce

Binární opce

Demo by mělo být prvním krokem pro seznámení se s obchodováním. Na něm bychom si měli formulovat své první představy o obchodním systému. Ty bychom měli dále testovat na historických cenových datech, abychom si ověřili platnost svých myšlenek. Pokud se potvrdí naše předpoklady, měli bychom se vrátit na demo účet a testovat v reálném čase. A až když všechny tyto kroky završíme s pozitivními výsledky, můžeme přejít k investování skutečných peněz.

Proč to všechno? Odpověď je jednoduchá. Je potřeba nejen maximalizovat své šance na úspěch, ale také minimalizovat rizika ztrát. Přitom je třeba si uvědomit, že coby obchodníci budete čelit tlakům ze všech stran, abyste s reálnými penězi začali co nejdříve, ale je třeba jim čelit a nepodlehnout.

Hovoříme tu o tlacích interních, ale i externích. Vnitřně totiž část obchodníkova já touží co nejdříve vydělávat a na demu je vzrušení mnohem menší než na reálném účtu. A pak jsou tu brokeři a různí dodavatelé obchodních systémů, kteří vás také chtějí vidět investovat co nejdříve, aby se točily peníze. Ale pozor na to, abyste se nestali obětí podvodu s binárními opcemi.

V burzovním obchodování je třeba si zachovat chladnou hlavu a myslet na vlastní zájmy. Jak říká staré přísloví, učený z nebe nespadl, a proto je třeba nestydět se a věnovat učení potřebný čas. Koneckonců jde o vaše peníze, takže byste o nich měli rozhodovat sami.

Proto testujte a demujte tak dlouho, jak bude třeba, abyste se dostali k úspěšnosti vstupů do obchodů, kterou potřebujete pro dlouhodobé zisky. A není žádnou ostudou se vrátit z reálného účtu na testovací, pokud zjistíte, že vám obchodování nejde tak, jak by mělo. Mezi jednotlivými etapami by se měl každý obchodník pohybovat tak, jak potřebuje.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

StyleMag.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment